Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Stefan Hula o włos od podium. Stoch poza pierwszą trzydziestką [PŚ w skokach] Sport
Maja Zych 28 stycznia 2018
18:21

Stefan Hula o włos od podium. Stoch poza pierwszą trzydziestką [PŚ w skokach]

Skomentuj
Wśród Polaków w dzisiejszym konkursie indywidualnym najlepsze skoki oddał Stefan Hula. MN
28 stycznia w Zakopanem odbył się konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawody wygrał Słoweniec Anze Semenic, który skoczył kolejno 134,5 oraz 137,5 metra. Wśród Polaków najbardziej udany występ zaliczył Stefan Hula, który po pierwszej serii prowadził i ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu – do podium zabrakło Polakowi jedynie 0,3 punktu.
Dużym zaskoczeniem okazał się słaby występ Kamila Stocha, który nie zakwalifikował się do drugiej serii.
Reklama

Niewiele brakowało

Konkurs indywidualny na Wielkiej Krokwi do udanych zaliczyć mogą reprezentanci Słowenii, którzy zajęli na podium pierwsze i trzecie miejsce. Najlepszy okazał się Anze Semenic, który skoczył 134,5 oraz 137,5 metra. Tuż za nim uplasował się Andreas Wellinger z Niemiec oraz Słoweniec Peter Prevc.

Wśród Polaków najlepiej radził sobie Stefan Hula, który miał szansę na podium – podczas jego drugiego skoku kończącego konkurs musiał on uzyskać około 133 metry. Polakowi udało się skoczyć jedynie 129,5 metra i w ten sposób uplasował się na czwartej pozycji – różnica była jednak niewielka, bo do trzeciego miejsca zabrakło mu jedynie 0,3 punktu.

W pierwszej dziesiątce znalazł się także Dawid Kubacki, który zajął siódme miejsce, a na czternastej pozycji uplasował się Maciej Kot. Pozostali Polacy po nienajlepszych skokach zajęli odległe miejsca – Piotr Żyła był 28., a Tomasz Pilch 30.

Wśród reprezentantów Norwegii na uwagę zasługuje trzech skoczków, którzy znaleźli się w pierwszej dziesiątce – Forfang zajął 6. miejsce, Lindvik 8., a Granerud 9.

Pierwsza dziesiątka (pkt.):

1. Anze Semenic (Słowenia) 245.6
2. Andreas Wellinger (Niemcy) 242.0
3. Peter Prevc (Słowenia) 241.2
4. Stefan Hula (Polska) 240.9
5. Simon Ammann (Szwajcaria) 237.5
6. Johann Andre Forfang (Norwegia) 237.2
7. Dawid Kubacki (Polska) 235.8
8. Marius Lindvik (Norwegia) 235.5
9. Halvor Egner Granerud (Norwegia) 233.0
10. Richard Freitag (Niemcy) 230.9

Stoch poza trzydziestką

Dużym zaskoczeniem podczas dzisiejszego konkursu indywidualnego okazał się skok Kamila Stocha, który poleciał jedynie 108,5 metra i nie zakwalifikował się do drugiej serii.  Takiego słabego wyniku lidera klasyfikacji generalnej nie spodziewał się nikt – szczególnie po udanym sobotnim występie w konkursie drużynowym, podczas którego udało mu się pobić rekord skoczni, osiągając 141,5 metra i zapewniając Polakom pierwsze miejsce na podium.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas