do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Srebrny medal Polek na MŚ w szermierce

Sylwia Gruchała i Elisa Di Francisca w finale
Polskie florecistki zdobyły srebrny medal w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw świata w Paryżu. W finale przegrały z broniącymi tytułu Włoszkami 37:45.
To pierwszy medal wywalczony przez biało-czerwonych w stolicy Francji i 85. w historii ich występów w mistrzostwach świata.

Polki w składzie: Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Karolina Chlewińska i Katarzyna Kryczało (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) w drodze do finału pokonały kolejno zespoły: Węgier 34:26, Rosji 45:29 i Korei Płd. 41:37.

Drużyna florecistek ma w dorobku łącznie osiem medali. Poprzednio Polki stały na podium MŚ w 2007 roku w Sankt Petersburgu, kiedy zdobyły złoto.

Z 85 medali, jakie polscy szermierze wywalczyli dotąd w MŚ, 36 (8 złotych, 11 srebrnych i 17 brązowych) zdobyli w turniejach indywidualnych, a 49 (9-16-24) w drużynowych.

W czwartek w stolicy Francji rywalizować będą zespoły florecistów. Mistrzostwa potrwają do soboty.