Sport

Sportowcy zrobią zakupy potrzebującym. Kadra skoczków wymyśliła akcję społeczną

Monika Pianowska

17 marca 2020 12:00

Udostępnij
na Facebooku

Skoczkowie zorganizowali akcję #HoppHjelpen. MN

Sezon narciarski zakończył się przedwcześnie i odwołano konkursy w ramach najważniejszego norweskiego turnieju skoków, Raw Air, dlatego członkowie kadry z kraju fiordów postanowili skupić się na czymś innym niż sport. Z tego samego powodu, który pokrzyżował im zawodowe plany, zorganizowali akcję #HoppHjelpen dla osób starszych i schorowanych.
Przez epidemię koronawirusa podstawowe czynności, jak nabycie jedzenia czy leków, dla licznego grona mieszkańców Norwegii stały się bardzo problematyczne. Poza tym w związku z kwarantanną wielu osobom doskwiera samotność i brak kontaktu z ludźmi – pomocną dłoń wyciąga norweska reprezentacja w skokach narciarskich.
Reklama

Spontaniczny wolontariat

Inicjatywę wsparcia 15 marca ogłosiła w mediach społecznościowych mistrzyni olimpijska Maren Lundby, chociaż pomysłodawcami są również jej koledzy i koleżanki po fachu. W dowód wdzięczności za doping podczas sezonu oraz by dać rodakom dobry przykład, sportowcy zaoferowali wizytę w aptece czy sklepie spożywczym i dostarczenie zakupów pod wskazany adres w zamieszkiwanej przez siebie gminie. Ponadto zaznaczyli, że chętnie poświęcą swój czas na rozmowę telefoniczną z osobami potrzebującymi kontaktu.
Skoczkom zależy również, żeby Norwegowie nie narażali się na kolejne zarażenia koronawirusem. Sami podkreślili, że w ramach swojej akcji społecznej będą przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa, m.in. zostawiając zakupy pod drzwiami.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram