do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

3
PŚ w Lillehammer: Zwyciężył Gregor Schlierenzauer. Adam Małysz na podium!

W zaliczanym do klasyfikacji generalnej PŚ sobotnim konkursie skoków narciarskich na skoczni olimpijskiej w Lillehammer. Zwyciężył Gregor Schlierenzauer. Austriak oddał skoki na odległość 125,5 oraz 141 metrów. Adam Małysz zajął trzecie miejsce.

Schlierenzauer po pierwszej serii był 6, ale w finale poszybował zdecydowanie najdalej. Tuż za nim uplasował się lider konkursu na półmetku, Thomas Morgenstern, który uzyskał 130 oraz 134 metry. Na najniższym stopniu podium stanął Adam Małysz, nasz reprezentant skakał dziś na odległość 127,5 oraz 134,5 metra. Było to 78 podium w karierze Polaka.

W finale, obok Adama Małysza znalazło sie  trzech Polaków. Kamil Stoch, 11 na półmetku zawodów (123m), w finale po skoku na 126,5 metra zajął 20. miejsce. Tuż za nim konkurs zakończył Krzysztof Miętus (121 i 128m), a punkty za 27. miejsce zdobył także Marcin Bachleda (117 i 124,5m). Do drugiej serii nie awansował Łukasz Rutkowski (114m).

Puchar Świata w Lillehammer początkowo planowany był na skoczni w Trondheim, ale został przeniesiony z powodu braku śniegu.

Jutro kolejny dzień wzmagań. Zachęcamy naszych rodaków do uczestnictwa w imprezie.