Polsko-norweskie podium w Innsbrucku. Kubacki nowym liderem TCS

Emil Bogumił

04 stycznia 2020 16:21

Udostępnij
na Facebooku

Dawid Kubacki został w sobotę nowym liderem Turnieju Czterech Skoczni. Emil Bogumił, www.skijumper.pl

Dawid Kubacki jest trzecim Polakiem, który ma szansę zwyciężyć w najbardziej prestiżowym cyklu w skokach narciarskich - Turnieju Czterech Skoczni. W sobotę zajął 2. miejsce w zawodach w Innsbrucku i został liderem klasyfikacji generalnej niemiecko-austriackiego cyklu.
W sobotę od Dawida Kubackiego lepszy był jedynie Marius Lindvik. Fenomenalny Norweg wygrał konkurs Pucharu Świata po raz drugi z rzędu. Najniższy stopień podium zajął kolejny przedstawiciel kraju fiordów, Daniel Andre-Tande. Ten, w porównaniu do pierwszej dwójki, poprawił wynik z pierwszej serii o 10 lokat.

Biało-czerwoni w Innsbrucku

Zawodom w Austrii towarzyszyły zmienne warunki wietrzne. Części zawodnikom wiatr ułatwiał zadanie i wiał pod narty, a innych przygniatał do zeskoku. Z trudnymi warunkami w drugiej serii konkursowej nie poradził sobie Kamil Stoch. Mieszkaniec Zębu zajmował po pierwszej kolejce 11. lokatę. Ostatecznie, zmagania zakończył na 15. miejscu.

Wynik zdecydowanie poprawił Piotr Żyła. Wiślanin był po pierwszym skoku 25. W drugiej próbie skoczył jednak 8 metrów dłużej i zakończył rywalizację na 12. pozycji. Punktów nie zdobyli dzisiaj Maciej Kot i Stefan Hula, którzy uplasowali się w ostatniej dziesiątce. Jakub Wolny odpadł w piątkowych kwalifikacjach.

Polak liderem prestiżowego cyklu

Od pierwszych zawodów Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki nie schodzi z podium. Zajął 3. miejsce w Oberstdorfie oraz Ga-Pa, a w Inssbrucku doskoczył do 2. lokaty. Niezwykle wysoka forma pozwoliła mu zostać liderem prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. Niemiecko-austriacki cykl, zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wygrało dotąd 2 Polaków - dwukrotnie Kamil Stoch oraz raz Adam Małysz.
Ostatnim elementem walki Dawida Kubackiego o triumf w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni będą zmagania w Bischofshofen. Konkurs rozpocznie się w poniedziałek o 17:15.