kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Sport

Norweski sportowiec walczy z rakiem. Podziękował polskim kibicom za wsparcie

Monika Pianowska

30 stycznia 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Bjørn Einar Romøren zakończył karierę w sezonie 2013/2014. wikimedia.org/ fot. Bjoertvedt/ creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

Były reprezentant Norwegii w skokach narciarskich, Bjørn Einar Romøren, nagrał specjalne wideo z dedykacją zarówno dla fanów swojej dyscypliny, jak i kolegów po fachu i wszystkich osób zaangażowanych w organizację zawodów. Dziękuje w nim za wsparcie w obliczu walki ze śmiertelną chorobą.
Norweg w lipcu ubiegłego roku poinformował publicznie, że zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy kości, dlatego rozpoczyna kilkumiesięczną chemioterapię. Akurat w weekend 25-26 stycznia, w którym wypadały konkursy w Zakopanem, przyjmował ostatnią dawkę. W związku z pobytem w szpitalu nie mógł się pojawić w stolicy polskich Tatr, jednak zdołał przygotować dla widzów wzruszającą niespodziankę.
Reklama

„Daliście mi dużo siły”

Kilkukrotny medalista i rekordzista skoczni rozpoczął nagranie polskim akcentem: – Dzień dobry, Zakopane! – i wyjaśnił nieobecność pod Wielką Krokwią: – Niestety, nie mogę być razem z wami w tym roku. Tkwię tutaj w szpitalu na chemioterapii. Ale to ostatnia chemioterapia, jaką przyjmuję. 

– Korzystając z okazji, chcę przesłać gorące podziękowania z głębi serca. Ogrom miłości i wsparcie, jakie otrzymałem od całej rodziny skoków narciarskich, to było coś niesamowitego, wzruszającego i naprawdę dało mi w tym czasie dużo siły – kontynuuje na wideo Romøren.
38-latek podkreślił również, że zakopiańskie zawody gwarantują jedno z największych widowisk w skokach narciarskich na świecie. Nagrany przez niego filmik wyemitowano na telebimie dla zgromadzonych pod skocznią kibiców. W nagraniu poniżej uwieczniono ich reakcję na wiadomość od norweskiego sportowca.
Bjørn Einar Romøren zadebiutował w PŚ jako reprezentant kraju fiordów w 2001 roku, jednak szczytową formę osiągnął kilka lat później. Dwukrotnie zdobył tytuł mistrza kraju, a razem z drużyną Norwegów wygrywał medale olimpijskie i osiągał sukcesy podczas mistrzostw świata. Przejście na sportową emeryturę ogłosił na finiszu sezonu 2013/2014. Po zakończeniu kariery został kierownikiem działu marketingu Norweskiego Związku Narciarskiego.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram