Sport

Nasza kadra narodowa będzie przygotowywać się w Norwegii do igrzysk. Potrzebują pomocy

Anna Moczydłowska

26 maja 2017 08:00

Udostępnij
na Facebooku
2

Stoi przed nimi ogromne wyzwanie, jakim są Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w PyongChang. archiwum prywatne

Są czwórką polskich kadrowiczów powołanych przez PZN do kadry w Biegach Narciarskich na sezon 2017/2018. Właśnie ruszyli z projektem ,,Życie na Biegówkach – przez Norwegię na Igrzyska". Chcą pokazać, że biegi narciarskie w Polsce też mają swoją historię i zawodników, którzy mimo przeciwności chcą walczyć. Stawką są zbliżające się wielkimi krokami Zimowe Igrzyska Olimpijskie.
Za całym projektem stoi czwórka polskich kadrowiczów: Maciek Staręga, Paweł Klisz, Jasiek Antolec i Dominik Bury. Panowie będą współpracować z wieloma znanymi osobistościami sportowymi: Moniką Hojnisz, Adamem Małyszem, Piotrem Żyłą czy Apoloniuszem Tajnerem – których zaprosili do projektu w roli ambasadorów. Moja Norwegia będzie miałą przyjemność towarzyszyć biegaczom w ich drodze i znaleźć się w tym zaszczytnym gronie!

– Chcemy, aby przez najbliższe miesiące projekt nabrał tempa i był pierwszym ważnym krokiem do odbudowy środowiska i w ogóle biegów narciarskich w Polsce. Nasz projekt zakłada wieloletni plan działania – podkreślają.

Ich projekt ,,Życie na Biegówkach" ma również na celu – w dalszej perspektywie –wsparcie młodych polskich, utalentowanych biegaczy narciarskich.
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w PyongChang to ogromne wyznanie, które przed nimi stoi. Polacy chcą za wszelką cenę sprostać wymaganiom i randze wydarzenia, dlatego konieczne są dla niezwykle intensywne treningi za granicą (w Polsce nie ma odpowiedniego zaplecza treningowego i warunków).

– Chcemy mieć szanse dobrze przygotować się do walki o start w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich, dlatego wyjeżdżamy na cztery miesiące przygotowań do Norwegii. Są to ogromne koszty nie tylko finansowe, ale i osobiste, które przekraczają nasze możliwości. Dlatego prosimy o wsparcie – mówią.
Ten moduł wyświetla się tylko na wersji dla telefonów
Reklama

Możesz wesprzeć kadrę!

Projekt zakłada 4-miesięczny okres szkoleniowy w Norwegii, poprzedzający rozpoczęcie kwalifikacji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018. Suma kosztów, jakie zawodnicy muszą pokryć w związku z wyjazdem to 180 tysięcy złotych. Projekt jest wspierany finansowo przez Ministerstwo Sportu i PZN, który opłaca część kosztów oraz Fundację Imperium Sportu z Bielska-Białej. 

Chłopaki liczą na wsparcie rodaków na portalu PolakPotrafi.pl (zbieżność nazwy z naszym cyklem #PolakPotrafi przypadkowa!), dzięki któremu chcą zebrać przynajmniej 40 tysięcy złotych.

Więcej o projekcie >>> TUTAJ

– Dzięki waszemu wsparciu, będziecie mogli mieć swój osobisty wkład i udział w przygotowania Polskiej Kadry Narodowej do Igrzysk Olimpijskich i innych międzynarodowych zawodów. A to nie zdarza się zbyt często! Nam natomiast umożliwicie nie tylko godne reprezentowanie kraju, ale również pokazanie, że biegi narciarskie w Polsce mają przyszłość – zachęcają sportowcy.

Nasi sportowcy do 30 maja przebywają w Lillehammer i chętnie spotkają się z tamtejszą Polonią! W naszym imieniu serdecznie zapraszamy!
Projekt Życie na Biegówkach
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
adek1

26-05-2017 21:52

Wesprę na pewno, myślę że razem damy radę, jest nas tu sporo, do dzieła rodacy

Eldur Sevarsson

26-05-2017 18:41

To nie jest dobry pomysl...
W Norwegii moga sie nabawic astmy, strasznie tutaj panuje...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram