do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

MŚ w piłce ręcznej: Polacy poza strefą medalową

Trener kadry Polski - Bogdan Wenta,

Polscy szczypiorniści pokonali w niedzielę drużynę Serbii w drugiej fazie mistrzostw świata w piłce ręcznej. Niestety sobotnia porażka z Danią zaważyła na tym, że nasi reprezentanci nie będą walczyć w Szwecji o medale. We wtorek czeka ich jeszcze spotkanie z Chorwacją, ale grać będą już tylko o możliwość występu na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Sobotni mecz z Duńczykami był niezwykle emocjonujący, lecz dla polskich kibiców lepiej było oglądać tylko jego drugą połowę. Na przerwę Polacy schodzili ze stratą sześciu bramek. Niestety, szaleńcza walka z drugiej połowy nie dała naszym zwycięstwa, przegrali 28:27.

Mimo to, porażka nie przekreślała jeszcze szans na awans do strefy medalowej. Przy założeniu, że Chorwacja wygra w niedzielę ze Szwecją i zwycięstwie nad Serbią, nadzieja mogła powrócić.

Polscy szczypiorniści wykonali swoją część planu i wygrali 27:26, lecz niestety dla nas, gospodarze zwyciężyli z Chorwatami. Tak skończyły się marzenia o dalszej fazie turnieju. Pozostaje tylko gra o zapewnienie sobie miejsca na Olimpiadzie w Londynie. Oby na pocieszenie się udało!