Norweżka Marit Bjorgen zwyciężyła w sprincie
techniką klasyczną, pierwszego dnia MŚ Oslo 2011
Foto: Tore Afdal

OSLO - W rozgrywanym pierwszego dnia Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym sprincie techniką dowolną Polka zajęła piąte miejsce. Zwyciężyła Marit Bjørgen. Wśród mężczyzn triumfował Szwed Marcus Hellner.

Justyna Kowalczyk jako jedyna z naszych reprezentantów pomyślnie przeszła kwalifikacje do sprintu zajmując w nich 13. miejsce. Ewelina Marcisz, Agnieszka Szymaniak i Paulina Maciuszek uplasowały się na odległych miejscach w piątej dziesiątce i pożegnały się z konkurencją. Podobnie było w przypadku Macieja Kreczmera i Macieja Staręgi.

Kowalczyk bez problemu przebrnęła ćwierćfinał i półfinał. Dopiero w finale spotkała się ze swoją najgroźniejszą rywalką, zdobywczynią złotego medalu Marit Bjørgen. Drugie i trzecie miejsce na podium zajęły Arianna Follis i Petra Majdic.

Pomimo iż po stracie Polka prowadziła przez moment szybko musiała ustąpić pola rewelacyjnej Norweżce. Gospodarze zdobyli tym samym pierwszy złoty medal.

Wśród mężczyzn najlepszy był Szwed Marcus Hellner, srebro zdobył reprezentant Norwegii Petter Northug, a brąz kolejny Szwed Emil Jonsson.

Moja Norwegia

Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram