do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

MŚ w Oslo: Justyna Kowalczyk zdobyła drugi srebrny medal!

Justyna Kowalczyk przed metą

OSLO - Justyna Kowalczyk zdobyła drugi srebrny medal narciarskich mistrzostw świata w Oslo w biegu na 10 km techniką klasyczną. Na najwyższym podium ponownie stanęła Norweżka Marit Bjoergen, a na najniższym Finka Aino-Kaisa Saarinen.

Kibice w Oslo i w całej Norwegii przeżyli niesamowite emocje. Finisz biegu na 10 km stylem klasycznym ze startu indywidualnego był jednym z najbardziej dramatycznych starć pomiędzy Justyną Kowalczyk a Marit Bjoergen, jakie do tej pory oglądaliśmy. Na mecie do Norweżki straciła 4.1 sekundy.

"To był mój najlepszy bieg w tym sezonie i najbardziej waleczny chyba w życiu - powiedziała Justyna po biegu.

Srebrny medal w poniedziałkowym biegu na 10 km jest już drugim krążkiem z tego kruszcu zdobytym przez Polkę w Oslo. Wcześniej Justyna zdobyła już srebrny medal w biegu łączonym na 15 km. W sumie Polka ma już pięć medali wywalczonych na mistrzostwach świata.

Przed Polką jeszcze dwa starty w Oslo - Przed Justyną jeszcze jeden bieg na mistrzostwach świata w Oslo. w czwartek sztafeta, a w sobotę bieg na 30 km. Wtorek będzie za to dniem bez nart.