Młody Norweg triumfuje w Ga-Pa. Dawid Kubacki ponownie na podium

Emil Bogumił

01 stycznia 2020 16:11

Udostępnij
na Facebooku

Dawid Kubacki stanął w środę po raz 11 na podium zawodów Pucharu Świata. Anna Nagel, www.skijumper.pl

Dawid Kubacki drugi raz z rzędu stanął na podium konkursu zaliczanego do 68. Turnieju Czterech Skoczni. W Garmisch-Partenkirchen był trzeci. Triumfował, po raz pierwszy w karierze, 21-letni Norweg Marius Lindvik.
W noworocznych zawodach punktowało trzech Polaków. Kamil Stoch i Piotr Żyła zameldowali się w drugiej dziesiątce konkursu. Najwięcej radości przyniosły skoki Dawida Kubackiego, który walczy o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej 68. Turnieju Czterech Skoczni.

Lindvik zaskoczeniem pierwszej serii

21-letni Norweg, Marius Lindvik, prowadził już po pierwszej serii. Oddał skok na 143,5 metra, co pozwoliło mu wyrównać rekord skoczni. Na półmetku za jego plecami znajdował się Dawid Kubacki. Polak uzyskał 137 metrów. Czołową trójkę uzupełniał reprezentant gospodarzy - Karl Geiger. Tuż za nim uplasował się lider niemiecko-austriackiego cyklu Ryoyu Kobayashi.

W czołowej "30" oglądaliśmy jeszcze dwóch Polaków. 8. był Piotr Żyła, a 25. Kamil Stoch. Rywalizację w parach przegrali Maciej Kot oraz Stefan Hula.

Dawid Kubacki z kolejnym podium

Ostatecznie Dawid Kubacki nie utrzymał drugiej lokaty. Polak spadł o jedną pozycję. Pierwsze miejce w konkursie noworocznym uzyskał, po raz pierwszy w karierze, Marius Lindvik. 2. lokatę wywalczył Karl Geiger. Na 15. pozycję spadł Piotr Żyła. Na 19. miejscu zmagania zakończył Kamil Stoch.

Liderem 68. Turnieju Czterech Skoczi pozostał Ryoyu Kobayashi. Gonią go, z niewielką stratą punktową, Karl Geiger i Dawid Kubacki. Na 4. miejsce awansował Marius Lindvik.
Karuzela Turnieju Czterech Skoczni przenosi się do Austrii. Zawody Pucharu Świata w Innsbrucku odbędą się o 14:00 w najbliższą sobotę.