Rozlicz podatek

ME w Budapeszcie: Złoty medal Pawła Korzeniowskiego

Paweł Korzeniowski zdobył złoty medal
w pływaniu na ME w Budapeszcie

Wczoraj wieczorem na mistrzostwach Europy w pływaniu w Budapeszcie Polska w końcu zdobyła medal. Paweł Korzeniowski okazał się być najszybszym Europejczykiem na 200 metrów stylem motylkowym.

Korzeniowski osiągnął najlepszy w tym roku rezultat w Europie i drugi na świecie - 1:55. Piąte miejsce zajął nasz drugi reprezentant w tym finale - Marcin Cieślak.

Nie jest to koniec pościgu za medalami Pawła Korzeniowskiego. Dziś nasz reprezentant uzyskał czwarty czas eliminacji na 100 metrów delfinem. Najlepszy okazał się
  nich być inny Polak - Konrad Czerniak.

Ponadto awans do półfinału na 50 metrów stylem grzbietowym wywalczyła dziś Aleksandra Urbańczyk. Ta sama sztuka udała się Radosławowi Kawęckiemu na dystansie 200 metrów tym samym stylem.