Sport

Legenda norweskiej piłki trenerem Manchesteru United. Norwegowie w euforii

Maja Zych

20 grudnia 2018 10:51

Udostępnij
na Facebooku

27 sierpnia 2007 roku Solskjær ogłosił decyzję o zakończeniu kariery piłkarskiej z powodu problemów z kolanami. Tor Atle Kleven [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

W środę 19 grudnia władze angielskiego klubu Manchester United poinformowały, że nowym trenerem drużyny zostanie Ole Gunnar Solskjær – jeden z najlepszych byłych zawodników w historii norweskiej piłki nożnej, który swoje największe sukcesy odniósł właśnie w tym klubie. Norweg przejął zespół po zwolnieniu dotychczasowego trenera José Mourinho i będzie pełnił obowiązki szkoleniowca do końca sezonu 2018/2019.
Wiadomość o objęciu stanowiska przez Solskjæra spotkała się z ogromnym entuzjazmem nie tylko wśród norweskich fanów piłki nożnej, ale także polityków.
Reklama

Wraca do Manchesteru

Solskjær stanowisko przejął oficjalnie 19 grudnia, dzień po zwolnieniu Portugalczyka José Mourinho –  będzie pełnił funkcję tymczasowego trenera Manchesteru United do końca tego sezonu. W tym czasie klub ma znaleźć szkoleniowca, który przejmie drużynę na stałe.

Ole Gunnar Solskjær był legendarnym zawodnikiem Czerwonych Diabłów, w których barwach występował w latach w latach 1996-2007. Wraz z zespołem zdobył sześciokrotnie mistrzostwo Anglii, dwukrotnie Puchar Anglii oraz zwycięstwo Ligi Mistrzów w 1999 roku.

Norwegów rozpiera duma

Dla Norwegów, którzy nie mogą się pochwalić wieloma sukcesami w dziedzinie piłki nożnej, wiadomość o objęciu przez Solskjæra jednej z najlepszych drużyn angielskiej Premier League stała się powodem ogromnej euforii i dumy. Norweski fanklub Manchesteru United odnotował lawinę zgłoszeń nowych członków, a w internecie pojawiły się tysiące pozytywnych komentarzy. Sprawę skomentowało też wielu polityków znad fiordów.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram