11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kowalczyk czwarta w finale sprintu w Oslo, ale zapewniła sobie trzy Kryształowe Kule!

Justyna Kowalczyk zajęła czwarte miejsce w biegu sprinterskim narciarskiego Pucharu Świata w Oslo. Wygrała Norweżka Marit Bjoergen przed Amerykanką Kikkan Randall i Rosjanką Natalią Korosteliewą. Druga polska narciarka - Sylwia Jaśkowiec odpadła w kwalifikacjach - uzyskując dopiero 51. czas.

Polska narciarka awansowała do ćwierćfinału z najlepszym czasem, wygrała też bieg ćwierćfinałowy, wyprzedzając m.in. Bjoergen. W półfinale wielkie rywalki z igrzysk w Vancouver ponownie się spotkały i tym razem Norweżka była minimalnie lepsza. Trzeci ich niedzielny pojedynek, w finale, zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Bjoergen.

W klasyfikacji PŚ w sprincie Norweżka traci do Kowalczyk 88 pkt, ale w finałowych zawodach, 17 marca w Sztokholmie, można zdobyć maksimum 50 pkt.