Sport

Konkursy Pucharu Świata bez publiczności. Organizatorzy Raw Air objęci kwarantanną

Emil Bogumił

11 marca 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Kamil Stoch zwyciężył w Lillehammer po raz 36. w karierze. Fot. Anna Nagel, www.skijumper.pl

Kamil Stoch 10 marca wygrał zmagania w Lillehammer i został nowym liderem Raw Air. W kolejnych odsłonach turnieju Biało-Czerwoni skakać będą przy pustych trybunach. Organizatorzy postanowili rozegrać konkursy w Trondheim i Vikersund bez publiczności.
Jak informują norwescy działacze, wszyscy – ze względu na bezpieczeństwo – zostali zmuszeni do zamknięcia widowiska dla kibiców. Strach przed koronawirusem dotknął również organizatorów. W domowej kwarantannie przebywa obecnie Sandro Pertile. Następca obecnego dyrektora Pucharu Świata został wyłączony z komitetu organizacyjnego Raw Air. Podobny lost spotkał jednego z realizatorów sygnału telewizyjnego.

Kolejne zwycięstwo Kamila Stocha

We wtorek Kamil Stoch sięgnął po 36 triumf w karierze. Po I serii zajmował 3 lokatę, jednak najdłuższy skok w finale (139,5 metra) pozwolił awansować na najwyższy stopień podium. Za jego plecami znaleźli się Słoweńcy – Ziga Jelar i Timi Zajc. W czołowej dziesiątce uplasował się także Dawid Kubacki (8. miejsce). Piotr Żyła i Maciej Kot zakończyli zmagania 26. i 28 lokacie.

Kamil Stoch wskoczył na fotel lidera turnieju Raw Air. Ma zaledwie 0,7 punktu przewagi nad drugim w stawce Stephanem Leyhe. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Ziga Jelar. Dawid Kubacki i Piotr Żyła plasują się pod koniec drugiej dziesiątki.

Łzy w konkursie kobiet

Niespodziewany przebieg miał wtorkowy konkurs kobiet. Początkowo zwyciężczynią okrzyknięto Silje Opseth. Dla Norweżki byłby to pierwszy triumf w karierze. Pół godziny po zakończeniu rywalizacji skorygowano wyniki. Ostatecznie o 0,7 punktu lepsza okazała się Maren Lundby. Mistrzyni z Norwegii skomentowała sytuację i stwierdziła, że nie potrafi cieszyć się takim zwycięstwem. Silje Opseth również nie wytrzymała napięcia i popłakała się. 

Groźnie wyglądający upadek zaliczyła Austriaczka Jacqueline Seifriedsberger. Zawodniczka nie pojawiła się w drugiej serii. Najprawdopodobniej doznała urazu lewego kolana.

Kolejne konkursy bez publiczności

Organizatorzy Raw Air poinformowali, że konkursy turnieju w Trondheim i Vikersund odbędą się bez udziału publiczności. Decyzja ma związek z wytycznymi Norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego. Według nich, podczas wydarzenia obecnych może być maksymalnie 500 osób.

W Trondheim do naszych skoczków dołączą również skoczkinie. W finałowych zmaganiach Raw Air nasz kraj będą reprezentowały Kinga Rajda oraz Joanna Szwab.
W środę wieczorem na skoczni w Trondheim odbędzie się prolog przed czwartkowymi konkursami kobiet i mężczyzn. Finał Raw Air oraz całego sezonu odbędzie się w najbliższą niedzielę w Vikersund.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram