Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Sport

Kamil Stoch wrócił na szczyt. Polak przeskoczył rywali w Engelbergu

Emil Bogumił

21 grudnia 2019 17:56

Udostępnij
na Facebooku
Kamil Stoch wrócił na szczyt. Polak przeskoczył rywali w Engelbergu

Kamil Stoch po raz 34. stanął na najwyższym stopniu podium. Anna Nagel, www.skijumper.pl

Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce w zawodach Pucharu Świata w Engelbergu. W Szwajcarii punktowało również 3 innych biało-czerwonych.
Po raz kolejny w tym sezonie, nie było wiadomo, czy konkurs dojdzie do skutku. Z powodu silnych podmuchów wiatru, skocznia w Engelbergu została zamknięta w piątkowe popołudnie. Z tego powodu, treningi oraz kwalifikacje przełożone na sobotę. W pierwszy dzień weekendu pogoda ustabilizowała się i zawodnicy mogli przystąpić do rywalizacji.

Stoch zdominował sobotnie zmagania

Kamil Stoch nawet na chwilę nie dał odpocząć rywalom. W Engelbergu o 13:30 rozpoczęła się seria treningowa, w której mieszkaniec Zębu zaprezentował się najlepiej. Kilkadziesiąt minut później zajął 2. lokatę w kwalifikacjach poprzedzających zawody. Lepszy okazał się jedynie Austriak - Stefan Kraft. Serii eliminacyjnej nie przebrnął 1 z 7 biało-czerwonych, Jakub Wolny.

W I serii konkursowej Kamil Stoch zaprezentował się najlepiej. Po skoku na 138 metrów miał 4,5 punkta przewagi nad Stefanem Kraftem. Czołową trójkę uzupełniał Niemiec Karl Geiger. Na tym etapie zmagań odpadło 2 Polaków - Maciej Kot oraz Klemens Murańka.

Powrót na szczyt

W drugiej serii konkursu w Engelbergu Kamil Stoch nie odpuścił. Skokiem na 136 metrów zapewnił sobie zwycięstwo w sobotnich zmaganiach. Wyprzedził Stefana Krafta o 1,7 punktu. Podium uzupełnił Karl Geiger. Wysokie lokaty zajęli również były lider Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi (4. miejsce) oraz Norwegowie - Marius Lindvik i Johann Andre Forfang (5. i 6. miejsce).

W czołowej dziesiątce zawodów oglądaliśmy także Piotra Żyłę (8. lokata). Na 22. lokacie rywalizację zakończył Dawid Kubacki. 25. był Stefan Hula.

Dla Kamila Stocha była to 34. wygrana w karierze. Polak nie schodzi z najwyższego stopnia podium od 9 sezonów.
Po konkursie w Engelbergu nowym liderem Pucharu Świata został Stefan Kraft. Ryoyu Kobayashi spadł na 2. lokatę. Kolejne miejsce w klasyfikacji generalnej należy do Karla Geigera. Kamil Stoch awansował na 5. pozycję.
Kolejna odsłona zmagań w Engelbergu już jutro. O 15:00 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Na 13:30 zaplanowano kwalifikacje. Czy Kamil Stoch sięgnie po kolejne podium w karierze?
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok