Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce: 5 medali Polaków!

Anna Rogowska,
W dniach 4 – 6 marca bieżącego roku w Paryżu odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Klasyfikację medalową wygrali Rosjanie, ale Polacy spisali się bardzo dobrze i zajęli w niej piąte miejsce zdobywając dwa złote, jeden srebrny oraz dwa brązowe medale.

Niedziela była zdecydowanie dniem Polaków. Wszystkie pięć medali nasi reprezentanci zdobyli właśnie wczoraj.

Najpierw w biegu na 800 metrów trzeci rezultat uzyskała Lidia Chojecka. W niedługi czas potem na tym samym dystansie plecy konkurentom pokazali Adam Kszczot i Marcin Lewandowski zdobywając odpowiednio złoto i srebro. Nie był to jeszcze koniec sukcesów Polaków w biegach na dłuższych dystansach. W następnym biegu, tym razem na 1500 metrów, Bartosz Nowicki sprawił ogromną niespodziankę i stanął na najniższym miejscu podium.

Jednak największy sukces osiągnęła na Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Paryżu Anna Rogowska. Nasza tyczkarka nie tylko zdobyła złoto, lecz także pobiła swój rekord Polski, pokonując po raz pierwszy w karierze wysokość 4,85. Poprzedni rekord Rogowska ustanowiła w ubiegłym roku, skacząc 4,81.