DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Sport

Eliminacje do MŚ 2018: zwycięstwo biało-czerwonych w meczu z Rumunią i remis Norwegów z Czechami

Iga Jaruszewska

11 czerwca 2017 07:14

Udostępnij
na Facebooku

Robert Lewandowski w 2014 roku. wikimedia.org/Uwe Bassenhoff from Wattenscheid/Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic

10 czerwca odbywały się Eliminacje do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018. Wśród rywalizujących drużyn znalazły się także reprezentacje Polski i Norwegii. Biało-czerwoni zwyciężyli 3:1 w meczu z Rumunią, a Skandynawowie zremisowali 1:1 z Czechami.
10 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie o godzinie 20.45 rozbrzmiał pierwszy gwizdek w meczu Polska – Rumunia (grupa E). W tym samym czasie na Ullevaal Stadion w Oslo mierzyli się ze sobą Norwegowie i Czesi (grupa C).

Hat-trick Lewandowskiego

W meczu eliminacyjnym Polacy triumfowali w wielkim stylu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. Trzy gole, w tym dwa z rzutów karnych, strzelił kapitan reprezentacji Robert Lewandowski. Jedyną bramkę dla Rumunii strzelił natomiast Bogdan Stancu w 77. minucie meczu.

Było to piąte zwycięstwo biało-czerwonych z rzędu. Reprezentacja zajmuje tym samym pierwsze miejsce w tabeli grupy E i zachowuje sześciopunktową przewagę nad Czarnogórą i Danią.

Gol Søderlunda

Spotkanie w Oslo dla reprezentacji Norwegii i Czech zakończyło się remisem 1:1. Dla drużyny Czechów gola strzelił Theodor Gebre Selassie w 36. minucie meczu, dla Norwegów – Alexander Søderlund w 55. minucie.

Norwegia obecnie zajmuje piąte miejsce w tabeli grupy C z czterami punktami na koncie.

źródła: eurosport.onet.pl, sport.interia.pl