1

 
 
Gwiazdy Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym zmierzą się pod koniec kwietnia w Skarverennet. Panie będą miały przewagę na starcie. Pierwsza osoba na mecie otrzyma 100 000 koron i samochód, którym może jeździć przez następny rok.

W biegu, który odbędzie się 30 kwietnia udział zapowiedziały gwiazdy norweskiej drużyny narciarskiej oraz biathlonowej. W tym roku oprócz zwykłej zabawy wielu tysięcy ludzi spodziewane są także inne atrakcje – wyścig najszybszych Norwegów.

Aby konkurencja była jeszcze ciekawsza dla widzów jury wyznaczy jutro przewagę, z jaką na 38-kilometrową trasę wyruszą Marit Bjørgen i Therese Johaug. Wyniki poprzednich biegów pokazują, że najszybsza z pań (od 2007 roku ciągle Therese Johaug) potrzebuje ok 10-15 minut więcej na pokonanie dystansu.


Zasady są proste – pierwsza osoba na mecie wygrywa. Według ekspertów walka o zwycięstwo będzie się toczyć między najlepszym biatlonistą minionego sezonu Terjei Bø, Petterem Northugiem, zeszłorocznym zwycięzcą Curdinem Perlem za Szwajcarii oraz Marit Bjørgen i Therese Johaug.


MN/ przegląd prasy

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Przemek Wojcinski

25-03-2011 08:07

NIECHAJ PŁONA I STRASZNIE CIERPIA

Reklama

To może Cię zainteresować

Facebook Messenger YouTube Instagram