Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Biało-czerwona inauguracja Pucharu Świata. Polacy i Norwegowie na podium w Wiśle Sport
Emil Bogumił 23 listopada 2019
08:00

Biało-czerwona inauguracja Pucharu Świata. Polacy i Norwegowie na podium w Wiśle

Skomentuj
Dawid Kubacki oddawał w sobotę najlepsze skoki. Anna Nagel, www.skijumper.pl
Reprezentacja Austrii zajęła pierwsze miejsce w sobotnim konkursie drużynowym Pucharu Świata w Wiśle. Inauguracyjne zawody zakończyli na podium także Norwegowie i Polacy.
Drużynę biało-czerwonych reprezentowali Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. W sobotnim konkursie podopieczni Michala Doležala po raz trzeci w historii stanęli na podium podczas rywalizacji zespołowej w Wiśle.

Polsko-słoweńska wojna w pierwszej serii

W reprezentacji Polski rywalizację rozpoczął Piotr Żyła. Wiślanin wylądował na 131. metrze. Po pierwszej grupie zawodników biało-czerwoni zajmowali 2. lokatę, tuż za Słoweńcami, których reprezentował fenomenalny Anže Lanišek. Od początku w stawce liczyli się także Austriacy. Już po kolejnym skoku – Jakuba Wolnego – Polacy wyszli na prowadzenie. Miejsce lidera zachowali również po próbach Kamila Stocha (125,5 m) i Dawida Kubackiego (126,5 m).
Pierwsza seria padła łupem Polaków. Za ich plecami uplasowali się Austriacy oraz Słoweńcy. Poza czołową trójką znaleźli się Niemcy, Norwegowie oraz Japończycy. Poniżej oczekiwań zaprezentował się zeszłoroczny zwycięzca Pucharu Świata – Ryoyu Kobayashi. Indywidualnie uzyskał 15. wynik. Najlepsze skoki pierwszej serii należały do Dawida Kubackiego i Karla Geigera.

Wiatr zwycięzcą drugiej serii

W drugiej serii Piotr Żyła nie miał szczęścia do warunków. Z powodu wyjątkowo silnych podmuchów wiatru, zdołał dolecieć do 117. metra. Nowym liderem konkursu została reprezentacja Austrii. Po lądowaniu Jakuba Wolnego na 119. metrze traciliśmy do Austriaków 30,7 pkt. Punktu konstrukcyjnego nie przekroczył także Kamil Stoch (118 m). Za 120. metrem lądował Dawid Kubacki (120,5 m), co zapewniło Polakom miejsce na podium.
Ostatecznie biało-czerwoni zakończyli rywalizację na 3. lokacie. Wyprzedzili ich Norwegowie oraz triumfatorzy inauguracyjnego konkursu – Austriacy. Za czołową trójką znaleźli się Słoweńcy, Niemcy oraz Japończycy. Ośemkę uzupełnili Szwajcarzy i Finowie.
Ciąg dalszy rywalizacji w Wiśle 24 listopada. W niedzielne przedpołudnie zawodnicy przystąpią do pierwszego w sezonie konkursu indywidualnego. Na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zobaczymy 8 Polaków.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas