DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Bardal mistrzem Norwegii, Koivuranta najlepszy w Finlandii

Anders Bardal zwyciężył w Lillehammer w mistrzostwach Norwegii w skokach narciarskich. Z kolei złoty medal w fińskim Lahti wywalczył specjalizujący się w kombinacji norweskiej Ansi Koivuranta
Bardal za skoki na odległość 128 i 138,5 m otrzymał notę 269,4 pkt. Wyprzedził Roara Ljoekelsoeya 266,2 pkt (130 m/135m) i Toma Hilde'a 260,8 pkt (130,5 m/134 m). Czwarte miejsce zajął Anders Jacobsen 251,9 pkt (115 m/144 m).

Natomiast w Finlandii triumfował Koivuranta (254,2 pkt - 119,5 m/126,55 m), który parę dni temu najlepszy był w PŚ dwuboistów we francuskim Chaux-Neuve. Koivuranta w ogóle bardzo dobrze spisuje się na skoczniach, zaś nieco słabiej radzi sobie w biegach.
W Lahti (w zawodach zabrakło kilku czołowych zawodników) za nim uplasowali się Harri Olli 241,5 pkt (120 m/119,5 m) i Tami Kiuru 235,5 pkt (116,5 m/120,5 m).