Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zabawa do ostatniej piosenki! Tak było na wielkim polonijnym balu w Oslo [ZDJĘCIA] Rozrywka
Anna Moczydłowska 29 maja 2017
07:09

Zabawa do ostatniej piosenki! Tak było na wielkim polonijnym balu w Oslo [ZDJĘCIA]

Skomentuj
Na charytatywnej imprezie zjawiło się 200 osób. fot. Basiolandia Photography
– Bal przerósł nasze najśmielsze oczekiwania! Impreza była największą i najlepszą, jaką mieliśmy okazję przygotowywać. Dziękujemy, że wypełnialiście parkiet od pierwszej do ostatniej piosenki – mówi Martyna Klimczak, rzecznik prasowy organizacji ,,Love Dance Help", organizatora balu dla Polaków, który odbył się w Oslo 27 maja.
Celem Charytatywnego Balu Polonijnego, obok świetnej zabawy i integracji Polaków w Norwegii, było zebranie pieniędzy na rzecz Domu Samotnej Matki na warszawskiej Pradze. Na charytatywnej imprezie zjawiło się 200 osób. 

– Ile udało się zebrać, będziemy wiedzieć po przeliczeniu wszystkich wpłat. Trzymamy kciuki za jak najwyższą kwotę! – mówi Dominik Cybulski, współzałożyciel LDH. – W końcu już nie raz pokazaliśmy na co nas stać.

Medal Dobroczynności

Część artystyczną balu świetnili swoimi występami polscy muzycy mieszkajacy w Oslo: Mariusz Wiater, Grzegorz Miszczyszyn oraz Dominika Łuczyńska (znana jako Domika). 

Podczas balu, po raz pierwszy wreęczony zostal Medal Dobroczynności, ktory przyznawany jest przez wolontariuszy LDH osobom, zaangażowanym w niesienie pomocy innym i dającym dobry przykład. 

– Otrzymali go państwo Zagierscy. Jest to para przesympatycznych seniorów, którzy swoją działalnością dobroczynną przyczynili się do pomocy wielu rodakom w Polsce, m.in. wysłali w latach 80' ponad 200 wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych. Nagrodzeni ze wzruszeniem i uśmiechem opowiedzieli wszystkim gościom balu o sekrecie swojej wyśmienitej formy ciała i ducha. Później mieli okazję zaprezentować ją na parkiecie! Wyróżnienie to jest szczególnie ważne dla nas, ponieważ pokazuje nie tylko szacunek młodszej społeczności do starszych osób, ale również to, że możemy się od nich wiele nauczyć i czerpać motywację do pomagania potrzebującym – podkreśla Martyna Klimczak z LDH.
fot. Basiolandia Photography
fot. Basiolandia Photography
fot. Basiolandia Photography
fot. Basiolandia Photography
fot. Basiolandia Photography
Była polska muzyka, ale oczywiście nie tylko. W cenie przewidziano polski bufet, DJ i świetną zabawę!

– Jest mi bardzo miło, że swoim zamiłowaniem do sztuki kulinarnej Gastro faza/food maniak, może też pomagać. Dla innych to tylko gotowanie. Dla mnie jest to miłość, pasja i życie – mówi Ewelina Fijalkowska z Gastro Faza Food Maniak, która odpowiadała za polski bufet na balu.

Sponsorzy: Solidaritet i Norge, Novum Consulting, Advokat Firma Garstecki-Torgersen
Partner glowny: Gastro Faza Food Maniak, Posthallen Restaurant
Partnerzy: New Photography Studio Reklame, Basiolandia Photography, Fit&Run Norway, Jumping Frog, Marczak Hair Stylist, Body Time Massasje, Polskie Harcerstwo w Norwegi, Polaker i Norge.
Patron wydarzenia: Moja Norwegia

"Love Dance Help" nie zwalnia tempa i już planuje kolejną imprezę. Na jesieni odbędzie się wielka taneczna gala, będącą drugą edycją znanej akcji "Szlachetna Paczka", w której aktywnie uczestniczy stowarzyszenie.

O LDH

Głównymi celami stowarzyszenia ,,Love Dance Help" jest oczywiście pomoc potrzebującym. Jednak, jak przekonują założyciele, tuż obok to także integracja Polonii i odczarowanie ,,polskich" stereotypów, krążących za granicą.

– Chcemy, żeby Polacy byli z nas dumni i czuli, że to coś dla nich. Jesteśmy organizacją otwartą na nowych ludzi i nowe pomysły. Zależy nam przy tym, by dbać o dobry wizerunek Polonii w Norwegii. Ważne jest dla nas też budowanie mostów między Polakami, a społeczeństwem norweskim – wyliczają.

Wszystkie osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami Love Dance Help i zaangażować się w pomoc potrzebującym proszone są o konakt mailowy: lovedancehelp@gmail.com bądź przez stronę organizacji na facebooku www.facebook.com/lovedancehelp.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas