
Baerum Kulturhus ma zaszczyt zaprosić Państwa na wernisaż wystawy Pana Michała Wasilewskiego, który odbędzie się 27 maja 2009 o godzinie 18:00 w sali wystawowej przy Claude Monets allé w Sandvika.
Wystawę otwierać będzie Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Norwegii Wojciech Ludwik Kolańczyk Tematem wystawy jest : „od 10:00 do 22:00” - cykl prac inspirowanych Operą w Oslo.
W swoich rozważaniach postanowiłem sięgnąć po „czwarty wymiar”, czyli czas. Kluczem kompozycyjnym moich obrazów - instalacji jest światło i kolorystyka związane z porą dnia. Oblicze Opery podlega barwnej metamorfozie, inspirując mniedo stworzenia kolekcji obrazów przedstawiających Operę od godziny 10:00 do 22:00 , czyli w godzinach otwarcia opery.
W celu osiągnięcia nteresującego i unikatowego efektu kolorystycznego, ściśle odpowiadającego moim obserwacjom, zastosowałem unikalną technikę ich wykonania. Każda z prac przedstawia to samo ujęcie - obraz z tej samej perspektywy, różniący się porą dnia. Praca zyskuje w ten sposób charakter dynamicznej para-dokumentacji. Niczym poszczególne klatki filmu ilustrują dany moment w czasie, utrwalają jego wyjątkowość.
Cykl prac wykonany jest unikalną technologią, która w połączeniu z materiałami takimi jak szkło, drewno, aluminium, metal (materiałami nawiązującymi do budynku Opery) daje unikatowy, niesamowity efekt.
Głównym sponsorem wystawy jest Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Oslo.

To może Cię zainteresować