Rozliczenia podatkowe w Norwegii
bez wychodzenia z domu!
Wnioskuj online
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Rycerze i księżniczki dla chorej 12-latki. Tak było na niezwykłym balu w Oslo [ZDJĘCIA] Rozrywka
Anna Moczydłowska 25 lutego 2017
08:00

Rycerze i księżniczki dla chorej 12-latki. Tak było na niezwykłym balu w Oslo [ZDJĘCIA]

Skomentuj
Na balu wśród pań królowało przebranie królewny Śnieżki fot. Paweł Dronka
Aukcje ,,na żywo”, konkurs na najlepsze przebranie i zabawa do późnej nocy – bal charytatywny ,,Rycerze i Księżniczki” organizowany w Oslo przyciągnął tłumy Polaków. Dochód z imprezy przekazany został na rzecz chorej na raka 12-letniej Emilki.

Nadzieja dla Emilki

Emilka choruje na guza mózgu typu Medulloblastoma. Nadzieją dla niej jest terapia dra Burzyńskiego z Houston, a także immunoterapia. Koszt terapii to około 1 380 000 złotych.

O dziewczynce dowiedziała się Dominika Horeczy, która pochodzi z rodzinnej miejscowości Emilki. Dominika zorganizowała sama z koleżankami lopedmarket w zeszłym roku, by pieniądze, którego udało się na nim zebrać, przekazać na leczenie dziewczynki. Stowarzyszeniu Love dance help zaimponowała jej odwaga, postanowili się włączyć i pomóc.
Zabawa zorganizowana przez grupę Love Dance Help trwała w ubiegłą sobotę 18 lutego do późnej nocy. 140 osób uczciło karnawał w Felix Konferansesenter na Aker Brygge. Do dyspozycji uczestników był drink bar i rozgrzany do czerwoności parkiet. Organizatorzy zebrali w sumie 107 tysięcy koron, a ponad 100 osób wyszło z balu z nagrodą. Całość sumy zasili konto rodziców 12-letniej Emilki z Polski, która walczy z rakiem.

– To dla nas ogromna radość, że już po raz drugi tydzień przed imprezą nie było biletów – nie ukrywa emocji Dominik Cybulski, współzałożyciel LDP. – To pokazuje, ze wśród Polonii są ogromne zasoby dobra! Chcemy, by nasza inicjatywa łączyła ludzi, którzy mają pasję i chcą przy okazji czynić dobro. To dzięki nim Love Dance Help ma taka moc!
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka
fot. Paweł Dronka

Impreza, która zmienia życie

Aleksandra Sypek, która w zeszłym roku również prowadziła aukcje dla Emilki przekonuje, że w pewnym stopniu zmieniło to jej życie. Oczywiście na lepsze. – Nie chciałam na tym poprzestać, dlatego chętnie zgodziłam się poprowadzić imprezę i tym razem. Powiem szczerze, że nie spodziewałam się aż takiej reakcji. Ta inicjatywa zdecydowanie zbliżyła ludzi w Oslo! Fundusze, które udało się zebrać pomogą Emilce opuścić cztery ściany szpitala, zobaczyć świat i zapomnieć o problemach – cieszy się Aleksandra.

– Zawsze z chęcią angażujemy się w akcje organizowane przez Love Dance Help. Pełen profesjonalizm, wspaniała organizacja i piorunujące efekty. Cieszmy się, że możemy być częścią tego dzieła i wspierać Emilkę w jej walce z choroba – przekonuje Artur Kubik reprezentujący Solidaritet i Norge, sponsora głównego.

Być jak Robin Hood

– Dzisiaj przebrałem się za Robin Hooda. Trochę to symboliczne, bo on przecież okradał bogatych i dawał biednym. Ja nie chce kraść niczego poza jednym - ludzkimi sercami. Jedno jest pewne: to nie ostatnia nasza inicjatywa – kursy tańca trwają cały rok, a kolejny event już w maju! – zapowiada Dominik Cybulski, wspolzalozyciel LDH.

Love dance Help to grupa przyjaciół, których łączy wspólna pasja – taniec. Lubią pomagać osobom, które tej pomocy potrzebują. Grupa działa na terenie Oslo, a już niebawem jako organizacja non-profit, gdzie całkowity dochód przeznaczony będzie na ludzi potrzebujących w Polsce. Dotąd włączyli się między innymi w ogólnopolską akcje Szlachetna Paczka. Partnerzy: Felix Konferansesenter, Rafał Marczak HairStylist, BodyTime Massasje, Jumping Frog Oslo, Polakker i Norge 
Sponsorzy: Solidaritet i Norge, Gastro Faza Food Maniak
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas