Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Skomentuj
MN 10 kwietnia 2013
08:26
Rozrywka

Polak grający w Norwegii powołany do reprezentacji młodzieżowej

 
 
Szymon Walczak (na zdj.), urodzony w Polsce, ale od pięciu lat mieszkający w Norwegii zawodnik trzecioligowego klubu FK Fyllingsdalen został powołany do kadry narodowej U-16 na odbywające się w tym tygodniu zgrupowanie w Kołobrzegu, połączone z turniejem towarzyskim, w którym wezmą udział drużyny juniorskie Polski, Litwy, Danii i... Norwegii.


Trener polskiej kadry juniorów poniżej 16 lat, Robert Wójcik, był zmuszony zmienić pierwotnie zaplanowany skład kadry na zgrupowanie, w związku z czym powołanie dostał m.in. Szymon.

Trener widział DVD z występami Walczaka dla FKF i uznał, że młody zawodnik będzie stanowił cenne wsparcie dla drużyny. W norweskim klubie Walczak gra na pozycji środkowego pomocnika w zespole do lat 19. Jesienią ubiegłego roku piłkarze FK Fyllingsdalen z roczników 1997 i 1998 pokonali w zawodach juniorskich młodzieżowe drużyny pierwszoligowych klubów Sogndal, Haugesund, Viking, Ulf Sandnes oraz duńskiego AGF Århus, a Walczak został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Działacze z klubu Fyllingsdalen są dumni, gdyż Szymon jest ich pierwszym zawodnikiem, który rozpoczyna międzynarodową karierę. Życzą mu powodzenia w grze dla polskiej młodzieżowej drużyny narodowej - nawet jeśli miałoby to oznaczać, że strzeli gola Norwegii w towarzyskim turnieju, który rozpocznie się już w najbliższy piątek.

Szymon Walczak urodził się w Polsce, ale pięć lat temu przeprowadził się do Norwegii. Jak mówi, sam nie wie, którą drużynę narodową by wybrał, gdyby miał wybierać między Polską, a Norwegią. Na razie jednak zainteresowali się nim tylko polscy działacze.

Zgrupowanie reprezentacji Polski U-16 rozpoczęło się w poniedziałek, 7. kwietnia, w Kołobrzegu. Na jego koniec odbędzie się turniej towarzyski z udziałem drużyn poniżej 16 lat z Polski, Danii, Litwy i Norwegii. Mecze będą rozgrywane w Koszalinie i Kołobrzegu.

Terminarz turnieju:

12.04 Polska - Norwegia, godzina 12:00, Koszalin
13.04 Norwegia - Litwa, godzina 16:00, Koszalin
15.04 Dania - Norwegia, godzina 11:00, Kołobrzeg


Na podstawie: fkfyllingsdalen.no, pzpn.no, vgd.no
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas