Zaskakująca oferta Pożyczki z Norwegii Nawet 500 000 NOK Effektiv rente: 14,15%, 100 000kr over 5 år, kost 37 120kr, total kost 137 120kr Poznaj ofertę
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Skomentuj
Redakcja 09 czerwca 2009
00:30
Rozrywka

Norweska bajka

23. letni Alexander Rybak oczarował całą Europę i wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji swym występem zatytułowanym „Fairytale” („Bajka”). „ – Miałem historię, którą chciałem opowiedzieć, no i wygląda na to, że to był strzał w 10!”, stwierdził bardzo szczęśliwy z wygranej Alexander, będący nie tylko wykonawcą, ale również autorem słów i kompozytorem piosenki.Konkurs Piosenki Eurowizji jest jednym z największych i najstarszych międzynarodowych telewizyjnych show. W tym roku wzięły w nim udział 42 kraje. Finał miał miejsce w Moskwie w dn. 16. maja. Norwegia, reprezentowana przez młodego piosenkarza i skrzypka Alexandra Rybaka, wygrała miażdżącą przewagą. Konkurs obejrzało w tym roku ponad miliard telewidzów na całym świecie.

 

Historia miłosna

Piosenka Alexandra, którą sam napisał i skomponował, została zainspirowana historią jego pierwszej, wielkiej miłości. Łączy ona rosyjskie rytmy z norweską tradycją muzyki ludowej, szczególnie słyszalnej w tej części piosenki, w której Alexander gra na skrzypcach. 

 

Rekordowa liczba punktów

„ – 12 punktów idzie w ręce kogoś, w kim dziś wieczorem się zakochałam ,ale kto jest, niestety, tylko bajką ”, powiedziała przedstawicielka jury holenderskiego przy obwieszczaniu o maksymalnej liczbie punktów dla Norwegii.

 

Piosenka Alexandra zdobyła w sumie 387 punktów, co jest podwójnym rekordem w historii Konkursu Eurowizji: nie tylko oznaczały one miażdżącą przewagę nad innymi piosenkami w tym roku, ale też nigdy przedtem żaden laureat tego konkursu nie zdobył aż tak dużej sumy punktów (poprzednim zwycięzcą rekordu maksymalnej liczby punktów był fiński zespół Lordi z punktacją 292 pkt. w 2006 roku).

 

Alexander Rybak spędził 5 pierwszych lat swego życia w Mińsku. Artysta twierdzi, że w wygranej pomogły mu białoruskie korzenie. Jego muzyka odzwierciedla najlepsze elementy tych dwóch światów.

 

Rybakomania na YouTube

Na portalu YouTube internauci obejrzeli różne zapisy video występów Alexandra Rybaka na Konkursie Piosenki Eurowizji ponad 15 mln razy! Był to jeden z najczęściej oglądanych filmów na YouTube w okresie jednego tygodnia.

 

Naleśniki po powrocie do domu

Po triumfalnym powrocie do Norwegii, gdzie witały go tłumy wiwatujących fanów, Alexander udał się do swego domu w Nesodden k/Oslo. Tam czekała na niego mama ze świeżo usmażonymi naleśnikami.

 

Debiutancki album Alexandra Rybaka ukazał się 2. czerwca w ponad 20 krajach jednocześnie, tak więc mamy nadzieję, że bajka Alexandra będzie trwała nadal!

 

Źródło: Ambasada Norwegii

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas