Raport Twoich kredytów

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot.93730kr.

Pobierz

Co mają wspólnego Beyoncé, Shakira, Rihanna i Ne-Yo? To, że niektóre z ich piosenek są dziełem norweskiego duetu: Tora Erika Hermansena i Mikkela S. Eriksena ze Stargate

Najlepsza piosenka R&B

W czasie tegorocznej uroczystości Grammy w Los Angeles, norweski duet kompozytorski i producencki Tor Erik Hermansen i Mikkel S. Eriksen ze Stargate otrzymali nagrodę w kategorii ‘Najlepsza Piosenka R&B’ za utwór „Miss independent”, napisaną dla artysty Ne-Yo. 

 „- Zdobycie tak prestiżowej nargody, jaką jest Grammy za Najlepszą Piosenkę R&B,   jest jak dotąd naszym największym przeżyciem”, powiedział uszczęśliwiony Tor-Erik Hermansen agencji informacyjnej NTB.  

Amerykański sen

W 2005 roku duet Hermansen i Eriksen postanowił zostawić wszystko i przenieść się do kołyski Rhytm&Bluesa – USA. Rok później powstała dla Ne-Yo piosenka „So Sick”, która szybko wdarła się na szczyty list przebojów w USA i Wielkiej Brytanii.  Obecnie Norwegowie wchodzący w skład duetu są bardzo poszukiwanymi kompozytorami piosenek i producentami. Poza nagrodą dla piosenki „Miss Independent”, Stargate było zaangażowane w aż jedenaście innych tegorocznych nominacji do nagród Grammy.

Źródło: amb-norwegia.pl

ljk
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram