Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

 
 
"Na skraju wspomnienia" to tytuł wystawy prezentowanej w Galerii Stylo od 12.01. Autorka prac – Maja Borowicz, pochodzi z Warszawy a do Oslo wraz ze swoimi obrazami została zaproszona przez panią Edith Stylo. Jest to jej pierwsza zagraniczna wystawa. W weekend odbyła się inauguracja przy obecności młodej artystki, która chętnie opowiadała o swojej twórczości oraz prezentowanych w Norwegii obrazach.

Maja Borowicz

Z wykształcenia architekt krajobrazu. Na co dzień, zawodowo zajmuje się przede wszystkim grafiką komputerową a także animacją i efektami specjalnymi. Na swoim koncie ma również współpracę z wieloma znanymi studiami filmowymi oraz agencjami reklamowymi. Malarstwo i rysunek są jej pasją już od wczesnego dzieciństwa. Swoje prace autorka tworzy głównie w technice digital painting i jak sama mówi wpisuje się z nimi w nurt realizmu fantastycznego. Do tego samego należą dzieła m.in. Z.Beksińskiego, R.Olbińskiego i W.Siudmaka. Jej dorobek artystyczny natomiast to kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych głównie w Warszawie i Olsztynie. Wystawa w Oslo jest jej debiutancką za granicą. Więcej o autorce i jej działalności zarówno zawodowej jak i artystycznej na stronie internetowej: http://majaborowicz.pl/ .


stylo1.png 
Po lewej Maja Borowicz - autorka prac, po prawej Edith
Stylo - właścicielka Galerii Stylo uroczyście otwierająca
wystawę.


Obrazy

Do Oslo zostało przywiezionych osiem prac, z czego dwie powstały w 2006 roku a pozostałe z nich latem 2012. Powierzchnia obrazów, które tworzy artystka dochodzi nawet do 300x160cm. Ze względu na ich rozmiar oraz niezwykle dokładne dopracowanie detali wykonanie jednego z nich przy maksymalnym nakładzie pracy zajmuje młodej artystce około dwóch tygodni. Dzieła niesamowicie poruszają wyobraźnię, przenosząc obserwatora w świat odrealniony, a zastosowane tła dają wrażenie niezmierzonej przestrzeni. Ukazują wszystko to, co niezwykłe, dziwne, zaskakujące, ale jednak… w jakiś sposób odwołujące się do tego, co jest nam znane z życia codziennego. Specjalnie przygotowany mniejszy obraz został również przekazany przez autorkę na aukcję WOŚP, która odbyła się w niedzielę.

Wystawa

Potrwa jeszcze do 12.02. Godna polecenia tym, którzy odnajdują przyjemność w obcowaniu ze sztuką na wysokim poziomie. Niezwykłe przeżycia estetyczne w przypadku tej wystawy są gwarantowane. Kariera młodej autorki zapowiada się obiecująco, zatem może to być niepowtarzalna szansa wzięcia udziału w tym unikalnym wydarzeniu w Norwegii.

Galleri Stylo, Hvervenbukta, Ljansbrukveien 4b, 1250 Oslo

Wystawa: w okresie od 12. stycznia do 12. lutego wystawa otwarta będzie w piątki, soboty i niedziele od godziny 12. do 16.

Kontakt: tel. 918 86 170 e-mail: edith.stylo@gmail.comReklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok