Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Muzyczne odliczanie do Bożego Narodzenia w Oslo trwa. Oto nadchodzące świąteczne koncerty [PRZEGLĄD] Rozrywka
Monika Pianowska 07 grudnia 2017
12:00

Muzyczne odliczanie do Bożego Narodzenia w Oslo trwa. Oto nadchodzące świąteczne koncerty [PRZEGLĄD]

Skomentuj
Akerbrygge w Oslo ze świątecznymi ozdobami. pxhere.com/ CC0 Public Domain
W Norwegii oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia przebiega w uroczystej atmosferze. Okres adwentu podkreśla się na wiele sposobów – również poprzez tradycję przedświątecznych koncertów. Każdego roku odbywają one we wszystkich norweskich miastach, w tym artykule skupimy się jednak na najciekawszych propozycjach z Oslo.
Stołecznych koncertów w bożonarodzeniowym klimacie będzie można wysłuchać zarówno w kościołach, jak i w klubach. Wśród repertuaru znajdzie się zarówno muzyka klasyczna, gospel, jak i jazz i muzyka rozrywkowa. Wszystkim z nich będzie jednak przewodził jeden główny motyw - święta.

Spraw sobie radosne święta z... Sinatrą

Muzyczne odliczanie do Bożego Narodzenia w stolicy można zacząć od polskiego akcentu. 8 i 9 grudnia w Sentralen świąteczne przeboje Franka Sinatry w Sentralen wykona duet artystów z Krakowa: Staszek Plewniak i Asia "Azzja" Mądry przy akompaniamencie orkiestry NOR 59 oraz zespołu The Feel Harmony.

Wśród utworów, jakie zostaną zagrane przez muzyków, znajdą się takie klasyki amerykańskiego piosenkarza jak New York New York, Jingle Bells, White Christmas, Santa Claus Is Coming To Town czy Have Yourself A Merry Little Christmas.

Więcej szczegółów o Christmas Wonderland: Sinatra Show pod LINKIEM.
White christmas - Frank Sinatra

Świąteczne chwile z popowym trio

Popowo-musicalowe aranżacje podczas dwóch wieczorów w Folketeateret (21 i 22 grudnia) zapewni trio Andreassen, Endresen i Blunck. Repertuar koncertów Julestemning składa się zarówno z spokojnych ballad, jak i z pełnych humoru i energii piosenek.

Elisabeth "Bettan" Andreassen to zwyciężczyni nagrody Melodi Grand Prix z grupą Bobbysocks w 1985 roku. Artystka ma na swoim koncie wiele przebojów zarówno z zepsołem, jak i solo.

Tor Endresennatomiast znany jest przede wszystkim jako wokalista w programie Lollipop. Śpiewał także piosenki do kilku filmów Disneya. Ostatni muzyk z trio to Øivind Blunck, udzielający się zarówno w musicalach, jak i filmach.

Domkirken i adventstiden #oslodomkirke #oslo #adventstid #oslove

Post udostępniony przez Tove (@tovehland)

Z inicjatywy Østkanten Bluesklubbu w kościele Vålerenga w Oslo wystąpi norweski wokalista Pål Flåta. Chociaż razem ze swoim zespołem Midnight Choir grał zazwyczaj alt-rock i country, 9 grudnia skupi się na nastrojowych bożonarodzeniowych utworach.
Paal Flaata - Don't You Walk Away

Magia świąt w rytmie gospel

Oslo Gospel Choir, jeden z największych europejskich chórów, podczas grudniowej norweskiej trasy koncertowej nie zapomni również o stolicy. Magią świąt podzieli się ze słuchaczami podczas dwóch występów w Oslo Konserthus: 17 i 22 grudnia.

Oslo Gospel Choir został założony w 1988 roku z inicjatywy Tore W. Aasa. Grupa odniosła sukces zarówno w Europie, jak i w Ameryce. Wydali 27 albumów, których łącznie sprzedali ok 1,5 miliona kopii. W muzyce grupy widać wyraźne wpływy twórczości amerykańskiego czarnego gospelu oraz Andraé Croucha.

Klasyczne kolędowanie w filharmonii i katedrze

Codziennie między 12 a 15 grudnia najpiękniejsze świąteczne utwory w Filharmonii  w Oslo wykona chór składający się z 200 osób pod batutą Jona Gjesme. Podczas grudniowych koncertów w ich aranżacji publiczność będzie miała okazję usłyszeć najpiękniejsze norweskie kolędy, które pomogą wczuć się w bożonarodzeniowy nastrój.

Informacje o godzinach występów i cenach za wstęp na wydarzenie dostępne są na stronie filharmonii.

Z kolei w katedrze przy Stortorvet przed Bożym Narodzeniem będzie można trafić na kolędowanie w wykonaniu m.in. chłopięcych i dziewczęcych chórów, a także tenorów. Ze szczegółowym muzycznym kalendarium można zapoznać się na stronie kościoła.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas