Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,15%, 100 000kr. over 5 år, kost 37 120kr., Totalt 137 120kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Jesteśmy dla Polaków w Norwegii już od dziewięciu lat: Moja Norwegia obchodzi dziś urodziny Rozrywka
Redakcja 24 listopada 2017
08:00

Jesteśmy dla Polaków w Norwegii już od dziewięciu lat: Moja Norwegia obchodzi dziś urodziny

2
Skomentuj
24 listopada Moja Norwegia świętuje 9 urodziny. MN
Dokładnie 24 listopada mija dziewięć lat od uruchomienia portalu MojaNorwegia.pl. Od tego czasu nieustannie rozwijaliśmy i doskonaliliśmy nasz serwis. A wszystko to – dla Was. Jak wyglądały nasze początki i co zmieniło się na przestrzeni lat?
Historia naszego portalu sięga do 24 listopada 2008 roku. Na pomysł uruchomienia strony stworzonej specjalnie dla Polaków w Norwegii wpadli koledzy ze studiów, Łukasz Brzeziński i Rafał Gadomski. Wspólnie prowadzili firmę informatyczną o nazwie Inventive Logic i realizowali projekty dla Polaków mieszkających w Norwegii. Chcieli stworzyć portal, który stanie się wirtualnym miejscem spotkań i wymiany informacji norweskiej Polonii, na którym będzie można publikować praktyczne, życiowe i rzetelne informacje dla Polaków mieszkających i pracujących w kraju fiordów.

A tak to się zaczęło

Początki Mojej Norwegii były bardzo intensywnie i pracowite. Już pierwszego dnia działania nasz serwis odwiedziło 400 osób! Po tygodniu istnienia portalu padły serwery – strona odnotowała kilka tysięcy odwiedzin. Po trzech miesiącach dodano więc moduł społecznościowy, czyli popularne forum, które do dzisiaj jest bardzo ważną częścią portalu.

Tak wyglądała strona serwisu tuż po uruchomieniu, 24 listopada 2008 roku.
A tak prezentowaliśmy się w 2013 roku.

Społeczność wirtualna? Nie, prawdziwa!

Moja Norwegia to jednak nie tylko portal internetowy – to także miejsce, które łączy ludzi. W tej chwili na naszym portalu zarejestrowanych jest… ponad 100 tys. użytkowników! Codziennie, za pośrednictwem naszego forum i czatu, wymieniacie ze sobą wiadomości i wspieracie się w trudnych chwilach samotności, tęsknoty czy zwątpienia. Rozmawiacie o tym, w jaki sposób radzić sobie z problemami na emigracji.

Wielu z was ma świadomość, że dzięki Mojej Norwegii nie jesteście na obczyźnie sami. Mimo rosnącej popularności innych platform społecznościowych, np. Facebooka czy Instagrama, na naszym portalu każdego dnia nowe osoby zakładają konta, aby tu odnajdywać starych znajomych i poszukiwać nowych przyjaciół. Ogromne znaczenie pełni nasze forum. Codziennie zakładacie na nim nowe tematy i wymieniacie ze sobą dziesiątki postów i odpowiedzi. Z naszego portalu obecnie wysyłanych jest około 4 tys. wiadomości dziennie.

Użytkownicy Mojej Norwegii tworzą jednak społeczność nie tylko wirtualną – za sprawą naszego portalu Polacy rozsiani po całej Norwegii poznają się, umawiają na wspólne wycieczki, przejazdy czy poznawanie nowych okolic. Dzięki naszej zakładce „Poznajmy się” często umawiacie się na spacery z wózkami, pogawędki przy kawie, mecze piłki nożnej, poranny jogging, słowem – wspólne życie na emigracji. Za pośrednictwem Mojej Norwegii nawiązały się liczne przyjaźnie oraz powstało sporo par – na portalu wielu z was poznało swoją „drugą połówkę” i dzięki temu stworzyło szczęśliwe związki.

Liczby mówią same za siebie – w ciągu jednego dnia nasz portal odwiedza około 22 tys. unikalnych użytkowników, a w ciągu tygodnia – ponad 100 tys. Miesięcznie odwiedza nas… ponad 300 tys. unikalnych użytkowników.

Praca? Moja Norwegia pomoże

Portal Moja Norwegia pomógł też wielu z was w znalezieniu pracy. Dzięki naszemu bogatemu działowi ogłoszeń i licznych ofert w wielu kategoriach (m.in. praca biurowa, gastronomia, opieka zdrowotna, przemysł, budownictwo, konstrukcja, praca warsztatowa, kultura, rozpowszechnianie informacji, usługi osobiste, transport i logistyka) spora część z was mogła znaleźć zatrudnienie.

Dziękujemy, że jesteście!

Mamy świadomość, że przed nami jeszcze wiele pracy i rozmaitych wyzwań. Nieustannie się doszkalamy, bierzemy udział w różnego rodzaju spotkaniach i konferencjach. Z roku na rok rozrasta się także sama redakcja, która codziennie publikuje po kilka artykułów, by przedstawić wam najnowsze aktualności z Norwegii i ze świata. Nasze teksty nie skupiają się jednak tylko na bieżących sprawach – piszemy o wszystkim, co was dotyczy, informujemy o zmianach w przepisach, radzimy, jak nie zagubić się w zasadach podatkowych czy prawie pracy. Ponadto dzielimy się z wami praktycznymi poradami, które ułatwiają życie w Norwegii – od zapisania dziecka do szkoły, przez wybór lekarza pierwszego kontaktu, aż po wskazówki dotyczące bezpiecznej podróży samolotem.

Nasi dziennikarze spotykają się z przedstawicielami najważniejszych instytucji w Norwegii. Angażujemy się w życie norweskiej Polonii – wspieramy akcje charytatywne, promujemy polskich muzyków, sportowców, przedsiębiorców, członków personelu medycznego, piosenkarzy, pisarzy, pedagogów, podróżników… Piszemy dla was i o was, między innymi w serii artykułów oznaczonych hashtagiem #PolakPotrafi.
Polsk Sommerfest w Sandvice 2017.
Polsk Sommerfest w Sandvice 2017.
MN
Moja Norwegia była obecna także podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami norweskiej Polonii w Ambasadzie RP w Oslo w maju 2016 roku.
Moja Norwegia była obecna także podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami norweskiej Polonii w Ambasadzie RP w Oslo w maju 2016 roku.
MN
Polakker i Norge 2014.
Polakker i Norge 2014.
MN
Dbamy również o współpracę ze środowiskami zaangażowanymi w sprawy Polaków w Norwegii, utrzymujemy kontakty z innymi mediami polonijnymi i uczestniczymy w ważnych wydarzeniach dotyczących Polonii. Dzięki temu Moja Norwegia z każdym dniem staje się dla innych mediów – zarówno tych polskich, jak i zagranicznych – coraz popularniejszym źródłem informacji dotyczących spraw Polaków w Norwegii.

Bez was ten portal by nie istniał. Dziękujemy więc, że jesteście z nami już od tylu lat!


Z okazji naszych urodzin przygotowaliśmy dla was prezenty! Są do odebrania po kliknięciu w poniższy obrazek.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Sławomir, Janusz kumpel Grażyny Wiśniewski

Gratulacje i sto lat!

11
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas