Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Będzie pan (nie)zadowolony: za zimne piwo, chamska obsługa, brzydki wystrój. Najgorszy bar w Oslo przyciąga tłumy Rozrywka
Iga Jaruszewska 09 lipca 2017
08:00

Będzie pan (nie)zadowolony: za zimne piwo, chamska obsługa, brzydki wystrój. Najgorszy bar w Oslo przyciąga tłumy

Skomentuj
Misfornøyelsesbar na Storgata w Oslo to bar, w którym można poczuć odrobinę szaleństwa. screenshot/dagsavisen.no
Misfornøyelsesbar na Storgata w Oslo to bar, w którym można poczuć odrobinę szaleństwa. W środku panuje psychodeliczny klimat, neonowe rysunki na ścianach przyprawiają o ból głowy, a obsługa bez cienia uśmiechu serwuje zbyt zimne piwo. Jeśli chcecie przeżyć wieczór inny niż wszystkie – to miejsce jest dla was.
Otwarcie Misfornøyelsesbar (dosłownie „Bar niezadowolenia”) było kilkakrotnie odwoływane i przekładane – wszystko po to, by spowodować frustrację i dezorientację wśród przyszłych klientów. Strona internetowa baru nie oferuje żadnych przydatnych informacji, a samo znalezienie wejścia do knajpy może stanowić pewne wyzwanie. Jeśli gościom uda się jednak dotrzeć na miejsce, z pewnością czeka ich noc pełna wrażeń – chociaż niekoniecznie tych przyjemnych i pozytywnych.
Reklama

Tutaj nie będzie ci miło

Misfornøyelsesbar to bar, w którym klienci mają poczuć się niekomfortowo. Niektóre krzesła w knajpie są tak małe, że nie da się na nich usiąść – niezależnie od tego, jakich gabarytów ma się „cztery litery”. Kolory we wnętrzu są tak jaskrawe, że mogą przyprawić o ból głowy. Ściany pokryte są neonowymi napisami i rysunkami przedstawiającymi między innymi przekrwione oczy, zniekształcone twarze i organy płciowe. Obsługa w barze nigdy się nie uśmiecha, piwo jest zbyt zimne, a w toaletach brakuje światła…

Dzieło artysty?

Bar, pomysł artysty komiksowego Christophera Nielsena, nie jest tylko zwykłą knajpą, ale także projektem artystycznym. Pobyt w tym miejscu ma sprawić, żeby klienci poczuli smak szaleństwa. Budynek, w którym mieści się Misfornøyelsesbar, w latach 1829-1905 faktycznie pełnił funkcję szpitala psychiatrycznego. Bar Nielsena stanowi interpretację tego, jak może wyglądać niepokój, paranoja czy schizofrenia.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas