Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Podatki w Norwegii to nasza specjalność
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Praktyczne wskazówki jak napisać norweskie CV Praca w Norwegii

Praktyczne wskazówki jak napisać norweskie CV

Skomentuj

CV po norwesku to podstawa przy szukaniu pracy w Norwegii. Badania przeprowadzone wśród norweskich pracodawców pokazują, że norweskie CV dwukrotnie zwiększa szansę na znalezienie pracy niż np. CV po angielsku. Warto zatem zadbać o aplikację w języku, jaki obowiązuje w kraju, w którym chcemy pracować.

Jakie podstawowe elementy koniecznie muszą znaleźć się w perfekcyjnym CV po norwesku?


1. Dane osobowe (Personlige opplysninger)

Tu powinny znaleźć się podstawowe dane jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres mailowy. Należy pamiętać, żeby podać numer kontaktowy oraz adres mailowy, pod którym rzeczywiście można nas zastać. Jeśli mieszkasz już jakiś czas w Norwegii to idealnym rozwiązaniem jest podanie norweskiego numeru telefonu oraz adresu zamieszkania w Norwegii. Nie ma wymogu podawania stanu cywilnego, daty i miejsca urodzenia, płci. Te dane nie są konieczne w norweskim CV, gdyż nie wpływają na rzeczywiste doświadczenie i kompetencje kandydata. 

Praca w Norwegii

2. Doświadczenie zawodowe (Yrkeserfaring)

Tutaj powinny znaleźć się informacje dotyczące konkretnych stanowisk zajmowanych przez Ciebie w poszczególnych miejscach pracy. Oprócz wskazania nazwy firmy, miejscowości, nazwy stanowiska i okresów zatrudnienia warto krótko opisać jakie obowiązki były przez Ciebie pełnione. Sama nazwa stanowiska często niewiele mówi o tym czym dokładnie zajmowałeś się w konkretnej firmie. Kilka słów kluczowych czy 1-2 zdania ułatwią rekruterowi dopasować kandydata do posiadanego wakatu.


Zobacz przykładowe CV po norwesku >>>

 

3. Kursy i szkolenia (Kurs og opplaering)

Należy zawrzeć tylko te kursy i szkolenia, które dotyczą stanowiska pracy, o jakie się ubiegamy. Tutaj należy też zamieścić informacje na temat posiadanych uprawnień oraz certyfikatach.

4. Wykształcenie (Utdannelse)

Informacje o ukończonych szkołach powinny zostać wypisane chronologicznie w kolejności od ostatnio skończonych do tych ukończonych najwcześniej. Wpisujemy datę rozpoczęcia i zakończenia szkoły/uczelni, wskazujemy pełną nazwę szkoły, miejscowość (bez dokładnego adresu), w przypadku szkoły wyższej także: wydział, kierunek oraz specjalizację. Warto pominąć informacje o szkole podstawowej, a w przypadku posiadania wyższego wykształcenia zaleca się  nawet pominięcie informacji o szkole zawodowej i średniej. Chyba, że kierunek zawodowej lub  średniej ma znaczenie dla stanowiska, na które aplikujemy.

cv po norwesku

5. Język (Språk)

Bardzo ważna sprawa w przypadku poszukiwania pracy za granicą. Należy podać informację o stopniu posługiwania się językiem. Oddzielnie dla każdego języka, którym się posługujesz. Warto też wspomnieć o posiadanych certyfikatach językowych, zwłaszcza tych międzynarodowych

6. Zainteresowania (Interesser)

Przyjęło się wypisać hasłowo informację o naszych zainteresowaniach. Tutaj również warto  odnieść się do hobby, które w jakiś sposób jest powiązane z pracą w firmie, do której aplikujemy bądź takiego, jakie określi nasze cechy przydatne na danym stanowisku. 

7. Referencje (Referanser)

Norwegia jest krajem, w którym referencje są bardzo ważne. Jeśli je posiadasz to warto zawrzeć informację, że zostaną udostępnione na życzenie. Norwescy rekruterzy często dzwonią do poprzednich pracodawców w celu potwierdzenia przedłożonych referencji.

Profesjonalne CV po norwesku SPRAWDŹ >>>


zdjęcie: fotolia - royalty free
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas