
Odpowiada to 2,8 procent całkowitego bezrobocia.
Najbardziej narażeni na utratę pracy są ludzie młodzi wieku do 20/25 lat oraz osoby zatrudnione w przemyśle i branży budowlanej. Tu bezrobocie rośnie gwałtownie, mówi-dyrektor Pracy i Opieki Społecznej Tor Saglie.
W branży przemysłowej bezrobocie wzrosło ponad dwukrotnie a budowlanej i konstrukcyjnej aż o 171 procent. Prawie jedna trzecia w tych sektorach nie posiada odpowiedniego doświadczenia. Najlepiej jest w dziedzinie edukacji i opieki zdrowotnej.Tu nie stwierdzono dużych redukcji etatów.
W marcu zarejestrowano 25 procent mniej nowych miejsc pracy , niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Było to we wszystkich zawodach z wyjątkiem nauczania gdzie stwierdzono zwiększenie do trzech procent. Największy spadek wystąpił w dziedzinie inżynierii i technologii informacyjno-komunikacyjnych aż o 49 procent
Bezrobocie rośnie w każdym okręgu. Największy wzrost odnotowano w regionie Oppland z 109 procent w Vestfold 93 procent. Najwyższe jest w Finnmark z 4,0 procent w północno-Trøndelag o 3,5 procent. Rogaland i Akershus regiony o najniższym bezrobociu Gminy mają trudną sytuacje ekonomiczną, dlatego tez w tym celu, rząd przeznaczył dodatkowo 6,4 miliarda do koron na wzmocnienia równowagi gospodarczej Jak zostaną wykorzystane środki zależy od konieczności warunków lokalnych gmin. Jeżeli środki z funduszy nie zostaną wykorzystywane zgodnie będą cofnięte powiedział Dyrektor Spraw Publicznych Bjørn Gudbjørgsrud
Zródlo.NAV.no
Foto.e24.no
Reklama

Reklama
To może Cię zainteresować
1