Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Nowe stawki minimalne dopiero jesienią. Negocjacje związków zawodowych zawieszone Praca i pieniądze
Monika Pianowska 18 marca 2020
10:00

Nowe stawki minimalne dopiero jesienią. Negocjacje związków zawodowych zawieszone

Skomentuj
Decyzję o przesunięciu mediacji podjęto w porozumieniu ze wszystkimi głównymi organizacjami negocjującymi warunki zatrudnienia w Norwegii. wikimedia.org/ fot. Helge Høifødt/ CC BY-SA 4.0
Coroczne renegocjacje warunków obowiązujących układów zbiorowych, dotyczące m.in. stawek minimalnych dla zatrudnionych w Norwegii, nie odbędą się tej wiosny. Jak poinformował w miniony piątek narodowy mediator, rozmowy między Norweską Federacją Związków Zawodowych (Fellesforbundet) a Związkiem Pracodawców (Norsk Industri) zostaną wznowione 3 sierpnia. 
Pozostałe negocjacje ruszą dopiero, gdy dwie główne strony osiągną porozumienie, w związku z czym ustaleń dla wszystkich zainteresowanych branż, np. o podwyżkach, będzie można się spodziewać dopiero na jesień.
Reklama

Wspólna decyzja

Decyzję o przesunięciu mediacji podjęto w porozumieniu ze wszystkimi głównymi organizacjami negocjującymi wynagrodzenia pracowników reprezentowanych przez siebie sektorów. Trwające rozmowy zostały zawieszone w związku z panującą w kraju fiordów sytuacją wywołaną epidemią koronawirusa, która odbija się na rynku pracy. U żadnego z przedstawicieli delegacji nie stwierdzono jednak obecności COVID-19.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Otrzymałeś inkasso? Doradca finansowy radzi, co robić

Otrzymałeś inkasso? Doradca finansowy radzi, co robić

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas