Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,15%, 100 000kr. over 5 år, kost 37 120kr., Totalt 137 120kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
100 tysięcy koron bonusu do pensji. Norweski szpital walczy o pielęgniarki z zagranicy Praca i pieniądze
Monika Pianowska 01 kwietnia 2017
08:00

100 tysięcy koron bonusu do pensji. Norweski szpital walczy o pielęgniarki z zagranicy

3
Skomentuj
Gmina Hattfjelldal walczy z brakami w kadrze medycznej. fotolia.pl - royalty free
Gmina Hattfjelldal w Norwegii prowadzi rekrutację na stanowiska pielęgniarek w lokalnym szpitalu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że za etat w służbie medycznej władze gminy do regularnej pensji oferują bonus, który może wynieść nawet 100 tysięcy koron.
Reklama
W rekrutacji mogą wziąć udział zarówno norweskie, jak i zagraniczne pielęgniarki. Oprócz dodatku do wynagrodzenia gmina oferuje szereg udogodnień.

Pomysł na wypełnienie luki w kadrze? Międzynarodowa rekrutacja

Niewielką, graniczącą ze Szwecją gminę Hattfjelldal w okręgu Nordland zamieszkuje zaledwie 1500 osób. Od kilku lat region boryka się z obsadzeniem stanowisk pielęgniarek i pracowników służb medycznych – zainteresowanych jest za mało.
W ramach walki z brakami w wykwalifikowanej kadrze władze gminy zdecydowały więc zachęcić potencjalnych pracowników kuszącymi zarobkami oraz rozpowszechnić informację o naborze pielęgniarek do szpitala w Hattflejjdal także w szwedzkiej prasie.

Aplikacyjny „boom”

Elisabeth Bogfjellmo, przewodnicząca ds. zdrowia i opieki społecznej w gminie Hattfjelldal, przyznaje, że, zanim jeszcze informacja o ogłoszeniu i wolnych stanowisk w lokalnym szpitalu pojawiła się w szwedzkiej i norweskiej prasie, odzew był znikomy. Wszystko zmieniło się po 26 marca.

Bogfjellmo dementuje jednak opinie, że oferta skierowana jest wyłącznie do szwedzkich pielęgniarek. – Mogą aplikować wszystkie zainteresowane osoby, których kwalifikacje są zgodne z wymaganiami na stanowisko. Zgłosiła się do nas na przykład pielęgniarka z sąsiedniej gminy – mówi.
Zapytana, czy pozostałe gminy z okręgu Nordland mogą się obawiać o utratę własnej wykwalifikowanej kadry uznaje, że takie obawy są bezpodstawne i jak do tej pory władze gminy Hattfjelldal nie spotkały się z ich strony z negatywnymi reakcjami.

Jak zachęcić do przeprowadzki do Norwegii?

Poza dodatkiem do podstawy pensji pielęgniarki w szpitalu Hattfjeldall na niektóre etaty pracodawcy oferują dodatek w wysokości maksymalnie 100 tysięcy koron. Władze gminy uprzedzają również potencjalne problemy, które mogłyby wyniknąć z decyzji o przeprowadzce do Norwegii, proponując nowo zatrudnionym pielęgniarkom z sąsiednich gmin lub nawet innych krajów mieszkanie służbowe i miejsce w przedszkolu dla ich dzieci.

Warunkiem, oczywiście poza spełnianiem wymagań na dane stanowisko, będzie podpisanie kontraktu ze szpitalem na dwa lata.

Szanse dla przyszłych pracowników służby zdrowia

Odpowiedzialna za kwestie służby zdrowia i opieki społecznej w okręgu Nordland Gjertrud Krokaa pochwala działania gminy Hattfjelldal. Cieszy się, że politycy wreszcie dostrzegli wartość służb medycznych i zdecydowali się w nie zainwestować.

W ślady Hattfjelldal idą poza tym kolejne gminy i szpitale w Nordland. Dla studentów medycyny i osób szkolących się na pracowników służby zdrowia to szansa na stałe zatrudnienie zgodne z wykształceniem i atrakcyjne zarobki tuż po otrzymaniu dyplomu na uczelni.

Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń do rekrutacji w szpitalu w Hattfjelldal mija 9 kwietnia. Aktualne ogłoszenia na stanowiska w gminnym szpitalu można znaleźć na stronie Hattfjelldal Kommune.

Źródła: sykepleien.no, vg.no, dn.no
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
PIG DRIVER
PIG DRIVER 03-04-2017 07:25

oni nie maja sumienia ,kradną dzieci , kupują zony w azji ,nawet mężatki potrafią odkupić ,tez jest moda na kobiety ze wschodniej europy

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
PIG DRIVER
PIG DRIVER 01-04-2017 17:38

pieniądze to nie wszystko ,nie jednej pielęgniarce siadzie psychika na tej pustyni

11
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas