Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Zmiany w norweskim rządzie. Minister Transportu rezygnuje z posady dla żony Polityka
Maja Zych 30 sierpnia 2018
12:39

Zmiany w norweskim rządzie. Minister Transportu rezygnuje z posady dla żony

Skomentuj
Solvik-Olsen zajmował stanowisko Ministra Transportu od 2013 roku. flickr.com / Fremskrittpartiet / CC BY-ND 2.0
W czwartek 30 sierpnia media poinformowały o niespodziewanych zmianach w norweskim rządzie. Swoje odejście ogłosił dotychczasowy Minister Transportu Ketil Solvik-Olsen, którego decyzja podyktowana jest względami osobistymi – minister postanowił zawiesić karierę dla żony i wraz z rodziną wyjechać do Stanów Zjednoczonych.
W piątek zapowiadane są dalsze zmiany w składzie rządu – ze stanowiska Ministra Naftownictwa i Energii zrezygnować ma Kjell-Bjørge Freiberg.
Reklama

Wstrzymuje karierę dla rodziny

Odejście wiceprzewodniczącego Partii Postępu (Frp) wywołało duże zaskoczenie w politycznym świecie. Minister Transportu nie wyklucza jednak, że to nie jest jego ostatnie słowo i powróci do norweskiej polityki już za parę lat.

– Nasza rodzina przeprowadza się do USA na rok. Żona otrzymała ofertę pracy jako lekarz w dużym szpitalu dziecięcym w Birmingham Alabama. Kiedy pojawiła się ta fantastyczna okazja, trzeba było ją złapać – skomentował Solvik-Olsen w rozmowie z Dagbladet.

Minister podkreślił też, że żona poświęcała się dla jego kariery całe życie, więc teraz jego kolej, aby zrezygnować ze stanowiska dla rodziny. W jego miejsce mianowany zostanie dotychczasowy Minister Rolnictwa Jon Georg Dale.

Będą kolejne zmiany?

Według informacji gazety Dagens Næringsliv móże to nie być jedyna zmiana, która będzie miała miejsce w rządzie w tym tygodniu – zapowiadają, że ze stanowiska w piątek zrezygnować ma Minister Naftownictwa i Energii Terje Søviknes. Jego miejsce miałby zająć reprezentant Stortingu Kjell-Bjørge Freiberg.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas