Pieniądze ze zwrotu podatku
z Norwegii w 2 tygodnie!
Sprawdź
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Wiceminister sprawiedliwości z wizytą w Oslo: motywem przewodnim ochrona polskich dzieci za granicą Polityka
Iga Jaruszewska 18 stycznia 2018
13:56

Wiceminister sprawiedliwości z wizytą w Oslo: motywem przewodnim ochrona polskich dzieci za granicą

1
Skomentuj
Michał Wójcik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, By Michał Wójcik, Krzysztof Niesporek (www.ir.katowice.pl) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
Od 16 do 17 stycznia Michał Wójcik, który pełni funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, odbywał wizytę w Oslo. Polski minister spotkał się z przedstawicielami norweskiego rządu i organizacji społecznych, a także z reprezentantami Polonii.
Jak podaje w komunikacie Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Oslo, wiceminister Wójcik podczas wizyty w Norwegii rozmawiał z Vidarem Brain-Karlsenem, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa Publicznego, oraz z Kai-Mortenem Terningiem, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie ds. Dzieci i Równouprawnienia.

Tematem rozmów były między innymi zasady umieszczania polskich dzieci w rodzinach zastępczych i uzyskanie pewności, że trafią one do takich rodzin, w których zachowają tożsamość narodową, kulturową i religijną. Podczas spotkania dyskutowano także o problemach związanych z nadużyciami dokonywanymi przez Barnevernet (norweski Urząd Ochrony Praw Dziecka), które sygnalizowali Polacy mieszkający w Norwegii.
Reklama
>>> Na temat projektu ustawy ws. ochrony dzieci, która ma m.in.rozszerzyć kompetencje Ministra Sprawiedliwości do reagowania np. w sprawach toczonych z Barnevernet oraz usprawnić cały tok postępowania pisaliśmy TUTAJ.
Minister Wójcik odbył też spotkania z rodzinami dotkniętymi działaniami norweskich służb socjalnych, a także z działaczami polonijnymi, którzy wspierają polskie rodziny w sprawach dotyczących sprawowania opieki nad małoletnimi.
źródło: oslo.msz.gov.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Paweł Kochanowski
Paweł Kochanowski 19-01-2018 20:46

Tematem rozmów były między innymi zasady umieszczania polskich dzieci w rodzinach zastępczych i uzyskanie pewności, że trafią one do takich rodzin, w których zachowają tożsamość narodową, kulturową i religijną.Co??? hahahha

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Kredyty w Norwegii - wywiad z doradcą kredytowym Multinor finans

Kredyty w Norwegii - wywiad z doradcą kredytowym Multinor finans

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas