Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norwegia wzywa Koreę Północną do „zaprzestania nielegalnych działań militarnych” Polityka
Hanna Jelec 29 sierpnia 2017
13:57

Norwegia wzywa Koreę Północną do „zaprzestania nielegalnych działań militarnych”

1
Skomentuj
Szczyt NATO w Warszawie 2016 NATO - materiały prasowe
Nielegalna rakieta wystrzelona w nocy w stronę Japonii jest już na ustach wszystkich, także Norwegii. Działania Korei Północnej komentują Stoltenberg i Brende, a na prośbę Japonii Rada Bezpieczeństwa ONZ zwołała nadzwyczajne posiedzenie.
Reklama
Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg krytykuje działania Korei Północnej. Ostre słowa pod adresem agresora wypowiedział także Minister MSZ Børge Brende. Wsparcia Japonii udzielają też inne kraje, a Rada Bezpieczeństwa ONZ zwołała dziś nadzwyczajne spotkanie w Nowym Jorku.

„Wzywamy do natychmiastowego zaprzestania”

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg w ostrych słowach potępił działania Korei Północnej. Norweski polityk wzywa do natychmiastowego zaprzestania nielegalnych prób militarnych. Podobne stanowisko wyraża Børge Brende, norweski Minister Spraw Zagranicznych. W wywiadzie dla NRK szef norweskiego MSZ podkreśla, że świat wspiera Japonię i „nie pozwoli jej żyć w strachu”.
W podobnym tonie na temat Japonii wypowiedział się także Prezydent USA Donald Trump. W dzisiejszych komunikatach prasowych Trump podkreślał, że amerykański sztab generalny nie wyklucza, że do uspokojenia sytuacji na linii Japonia-Korea Północna konieczne będą działania militarne.
Na taką wiadomość zareagował natychmiast norweski minister. – Jakiekolwiek działania militarne wobec reżimu północnokoreańskiego mogłyby być katastrofalne w skutkach nie tylko dla Korei Południowej. Każdy ma tutaj coś do stracenia. Musimy znaleźć inne, dyplomatyczne rozwiązanie – podkreśla Brende.

Rakieta nad Japonią

Koreańska rakieta przeleciała nad terytorium w poniedziałek 28.08 około 23 (czasu polskiego). Pocisk rakietowy przeleciał nad wyspą Hokkaido, drugą największą wyspą w Japonii, a następnie rozpadł się na kawałki i zniknął w wodach oceanu – jednak już nie nad terytorium japońskim.

Do podobnych nielegalnych prób rakietowych ze strony Korei Północnej doszło 4 lipca (rakieta o dalekim zasięgu mogłaby uderzyć w terytorium USA) oraz 26 lipca. W odpowiedzi na te działania, po negocjacjach z sojusznikiem reżimu Kim Dzong Una – Chinami, Rada Bezpieczeństwa ONZ 5 sierpnia wystosowała sankcje wobec Korei Północnej. Wczorajsze działania były najprawdopodobniej reakcją Korei na decyzję ONZ i USA.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Eldur Sevarsson
Eldur Sevarsson 29-08-2017 14:36

Sankcje jedynie poglebiaja i tak juz fatalna sytuacje zwyklej ludnosci.
Korea nie ma ropy na ktorej lape mogla by polozyc pokojowa ameryka.

Kiedys ogladalem program o konflikcie koreanskim w ktorym na koniec prowadzacy podsumowal to mniej wiecej tak...
''Nie jest problemem obalenie rezimu, problemem jest 20mln ludzi ktorzy nie wiedza o istnieniu internetu, kart platniczych i tym podobnych rzeczy...''
A uswiadomienie ich kosztowalo by wiecej niz sam konflikt zbrojny, a w zamian nie ma nic.... I to jest straszne, ze 20mln istnien ludzkich jest tak malo warte...

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas