Juz jest! polsko-norweski

Kalendarz 2023

Kup teraz

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Polityka

Lewica chce wysłać więcej broni Ukrainie. Produkcja miałaby ruszyć w Norwegii

Monika Pianowska

12 sierpnia 2022 08:30

Udostępnij
na Facebooku
Lewica chce wysłać więcej broni Ukrainie. Produkcja miałaby ruszyć w Norwegii

– Ukraina potrzebuje więcej broni – mówi liderka Venstre Guri Melby. flickr.com/ Venstre/ fot. Mona Lindseth / venstre.no/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Lewica (Venstre) prosi rząd o wysłuchanie rekomendacji NATO, aby kupić broń od przemysłu obronnego i wysłać ją na Ukrainę. Partia przekazała w tym tygodniu pisemne pytanie do ministra obrony Bjørna Arilda Grama o stanowisko rządu w sprawie zalecenia sekretarza generalnego Sojuszu, Jensa Stoltenberga.
– Nie możemy się doczekać, aż rząd potwierdzi, że spełni prośbę Stoltenberga. Ukraina potrzebuje więcej broni – mówi liderka Venstre Guri Melby w rozmowie z Klassekampen.
Kiedy sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg odwiedził młodzieżówkę Partii Pracy (AUF) na wyspie Utøya na początku sierpnia, powiedział, że Norwegia musi się zorientować, co może wyprodukować rodzimy przemysł obronny.
– Wszyscy rozumieją, że Norwegia nie ma na stanie nieskończonej ilości broni. Być może nadszedł czas na rozpoczęcie produkcji – mówi Melby.

Źródła: TV2, Klassekampen, NTB
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram