Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
21
Trzeci Finał WOŚP w Oslo – relacja!

 
 
Wczoraj odbył się XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a po raz trzeci miał miejsce także w Norwegii. Spory budynek studenckiego klubu Chateau Neuf w Oslo gościł w niedzielę co najmniej kilka setek osób, które z uśmiechami na twarzy i szczerym zaangażowaniem wzięły w udział w akcji zbiórki pieniędzy przeznaczonych w tym roku na ratowanie życia dzieci i godnej opieki zdrowotnej seniorów.

Sala, w której odbywały się koncerty została wypełniona po brzegi a publiczność zagrzewały do wspólnej zabawy norweski zespół Cobra Coalition oraz artyści polscy - EMGR, Jabaman oraz Paula i Karol. Nie mniejszą popularnością cieszył się Kącik Dzieciaka. Najmłodsi przybyli licznie wraz ze swoimi rodzinami a radości, tańcom i zabawom nie było końca. Dzieci namalowały także obrazki, które zostały zlicytowane na aukcji – m.in. duży obraz, na którym każde z nich odbiło swoją „łapkę” został oddany za 2000 koron.

wosp1.png
 
 Zabawa w Kąciku Dzieciaka, Foto: Magda Szczepańska

To właśnie podczas licytacji znacznie wzrosła objętość wolontaryjnych puszek. W tym roku ofiarowano liczne gadżety. Kilka z nich przysłał sam Jurek Owsiak. Najwyższą kwotę osiągnął jednak lot na paralotni – bagatela 4500 koron. Natomiast pośród przedmiotów ekskluzywnych znalazło się pióro Ambasadora RP w Oslo, którym podpisywał m.in. korzystne dla norweskiej Polonii, ustawy a jego szczęśliwy nabywca, który wrzucił do puszki 2500 koron dostał również osobiste podziękowania i uścisk dłoni właściciela. Kalendarze Mojej Norwegii były do nabycia w trakcie trwania całej imprezy – a jeden z nich wystawiono także na licytacji.

wosp2.png 
Pan Adrian, szczęśliwy nabywca kalendarza Moja Norwegia podczas licytacji,
Foto: Magda Szczepańska


Zabawa trwała do późnego wieczora a poza koncertami i licytacją – na głodnych i spragnionych czekały polskie smakołyki takie jak żurek czy pierogi. Poza tym Klub Zdobywców przygotował małą wystawę zdjęć przedstawiających piękne, norweskie krajobrazy, która również przyciągała wzrok i cieszyła oko wszystkich gości.

O godzinie 20.00 również i my, łączyliśmy się ze wszystkimi miastami w Polsce wysyłając swoje światełko do nieba z radosnym „SIEMA!” na ustach.


wosp3.png 
 Światełko do nieba w Oslo, Foto: Magda Szczepańska

Według wstępnych szacunków organizatorów podczas tegorocznego Finału zebrano ponad 115 tysięcy koron (64 tys. złotych) – a zatem kwota z poprzedniego roku została przebita dwukrotnie!

W imieniu przede wszystkim dzieci oraz seniorów, dla których przeznaczone są te pieniądze, wszystkim tym, którzy wzięli udział w akcji okazując swoje ogromne serce należą się serdeczne i gorące dzięki!
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


brzy dal

15-01-2013 16:51

...zawsze

pisze powaznie

poniewaz jestem powaznym

panem 40+...wracajac do tematu

to widzimy sie 01.02 godz. 22.40...i na polowanie!

El Mundo

15-01-2013 02:50

Next oczywiście, przepraszam, wszyscy powinni mieć takie same zdanie jak ty, w końcu tusk i jego poplecznicy też ciężko pracują , ale co my lewusi i dyskutanci możemy o tym wiedzieć?

a forum od tego właśnie jest aby dyskutować

EVIL Walander

14-01-2013 23:50

jacy wy wszyscy mądrzy jesteście ,dupy żaden nie ruszy by ją umyć ale dyskutować i krytykować czyjąś pracę to pierwsi - pieprzenie lewusa /dyskutanta

brzy dal

14-01-2013 22:43

...ty

jestes w bodo?

na weekend np: 01-03.02

pati muzia

14-01-2013 20:49

Lamikoboy ma racje
sprzęt trafia do szpitali odciążając tym samym budżet państwa !!!
wplac na konto -odlicz od podatku
przekaz 1% podatku na organizacje pozytku publicznego

a jak odliczysz to ,,do skarbonki,,

brzy dal

14-01-2013 20:47

...tym

bardziej mi sie

nie podoba! stanowczo

preferuje,waskie plecy u kobiet...

p/s:
co z naszym polowaniem na zorze ?

brzydal napisał:
...ty
to sie
lepiej schowaj
sponsorko za dyche..!

Uważaj co piszesz ... Ta "sponsorka" ma szerokie plecy na Tym Forum , skasowano prawie wszystkie wypowiedzi w jej temacie , a Ja Osobiście dostałem POWAŻNE OSTRZEŻENIE , bym OMIJAŁ SZEROKIM ŁUKIEM to ... xxxxx ... !!! .

BiZi Z Wlochaczewa

14-01-2013 20:39

lena1 napisał:
BiZi...żal.... ściska?
Szkoda było paru koronek, a mądrzyć to się potrafisz, a swoją drogą wysil się bardziej! Ci co dali nie żałują, a Ty bardzo...my nie potrzebujemy dochodzenia co stało się z NASZYMI a nie Twoimi pieniędzmi, a sprzęt z serduszkiem jest wszędzie!


a niby dlaczego ma mi zal sciskac cokolwiek? Powiem Ci kolezanko, ze zrobilem wiecej niz Ci sie wydaje, tyle ze zona i ja pomagamy BEZPOSREDNIO, a nie przez posrednikow.

Jak chcesz komus pomoc wejdz na strone www.mammarzenie.org , wybierz swoj region w PL i spelnij marzenie .....ale umow sie, ze wreczysz osobiscie a nie przez posrednikow, ktorzy pobieraja legalna prowizje.....

i nie łatasz dziury budzetowej ...

Wiec, pokaz na co cie stac....daj radosc choremu dziecku...

a co do sprzetu z serduszkiem....jest wszedzie, tak, ale tylko w duzych klinikach, w duzych miastach a mniejsze to moga zapomniec..... ...nie mowiac juz o pipidówkach

Gjelds Monitor

to narzędzie do monitorowania Twoich pożyczek i kart kredytowych w Norwegii.

Porównanie Twoich rat

na tle innych kredytobiorców. Pomocna ocena warunków Twoich pożyczek i kart kredytowych.

Refinansuj i oszczędzaj

Dowiedz się czy możesz obniżyć wysokość swojej raty za pomocą refinansowania.

Ponad 6 500 razy

użytkownicy włączyli monitorowanie swojego zadłużenia w Norwegii.

ZALOGUJ SIĘ

Bezpieczne logowanie przez

Facebook Messenger YouTube Instagram