5


 
 foto: dt.no
41-letni kierowca z Polski, który pod wpływem narkotyków prowadził samochód i spowodował wypadek śmiertelny na drodze E18 przyznał się do zarzucanych mu czynów. Rzecznik prasowy prokuratury sugeruje, że mężczyzna powinien zostać skazany na 3 lata i 8 miesięcy pozbawienia wolności.


W czwartek, 11 kwietnia tego roku, na drodze E18 miał miejsce wypadek, w którym zginął 42-letni Bjørn Kroghrud z Lier. Sprawcą wypadku był 41-letni mężczyzna z Polski, oskarżono go o nieumyślne spowodowanie śmierci , do czego mężczyzna się przyznał. Proces odbywa się w sądzie w Drammen.

Proces sądowy


„Chcę przede wszystkim przeprosić wszystkich, których ta tragedia dotknęła. Wiem, że to co zrobiłem było złe” powiedział cicho mężczyzna.

Sprawca nie pamięta dużo z tamtego dnia. Dostał wtedy informcję, że czeka na niego samochód w Smestad – miał jechać do Haugesund. Za ten kurs miał dostać 2000 koron. Mężczyzna jechał z prędkością ok. 120 km/h.

„Zacząłem wyprzedzać ciężarówkę, nagle piwo wpadło do mojej kabiny, spanikowałem, zacząłem hamować i straciłem panowanie nad samochodem. Puszka piwa wpadła pod pedały, nie mogłem wyhamować.”

Mężczyzna był pod wpływem amfetaminy i haszyszu.

„Uderzyłem w ciężarówkę, kiedy się wszystko uspokoiło rozejrzałem się dookoła. Nie wierzyłem, że konsekwencje wypadku były tak straszne. Zbiegłem z miejsca wypadku, nie wiem dlaczego, byłem chyba w szoku.”

Sprawca zbiegł na osiedle mieszkaniowe w Lierskogen i schował się w garażu. Ukradł ubrania i rower. Po godzinie zatrzymał go patrol policyjny.

Przyznał się do winy


W sądzie Polak przyznał się do zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci, prowadzenia samochodu pod wpływem środków odurzających i szmuglowania dużych ilości alkoholu. Samochód był wyładowany 257 butelkami wódki i 2371 puszkami piwa.

Mężczyzna był już trzykrotnie skazany za jazdę pod wpływem alkoholu, prokurator domaga się wyorku w wysokości 3 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.


Polscy przemytnicy a reputacja polskiego imigranta


polak_samochod_vg.jpg
Miejsce wypadku, foto: vg.no

polak_dagbladet.jpg
Sprawca zatrzymany przez patrol policyjny, foto: dagbladet.no

e18_sview.jpg
Droga E18, foto: Google Streetview
 

Źródło: dt.no, budstikka.no
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
W G

18-08-2013 17:36

taki wyrok to pestka da chlop rade nie popieram tego co zrobil HMWD...

pati muzia

16-08-2013 21:43Wszystko miało miejsce 15 sierpnia,w czasie lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie

Wojciech Pokłos

16-08-2013 21:24

jasta102 piekna fotunia nie mogl bym lepszej wyszukac

Yatsek :)

16-08-2013 14:53

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram