Sprawdź ratę
pożyczki w Norwegii

Sprawdź

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr


Foto: Krzysztof Borowiak
         MN / iLogic News

3 maja br. odbyło się oficjalne otwarcie Radia Polonia Oslo, które nadaje na fali 105.8 fm  lub www.radiolatinamerika.no w każdy wtorek od 20.00 do 23.00.  Celem grupy radiowców "ludzi z pasją i chęcią tworzenia czegoś dla innych" jest promowanie polskiej kultury oraz ułatwianie przepływu informacji wśród Polaków mieszkających w Norwegii.

Pierwsza audycja radiowa odbyła się we wrześniu ubiegłego roku, ale to 3 maja o 21.00 w klubie M3 przy Maridalsveien 3, Radio Polonia Oslo ogłosiło oficjalne otwarcie swojej działalności. Wieczór ten był pełen wrażeń i emocji.

Z pośród wielu zaproszonych gości nie zabrakło również ważnych osobistości. Pana Ambasadora Wojciecha Kolańczyka z małżonką Aliną , Ojca Marka Szewczyńskiego z parafii Św. Olafa i Aleksandry Teresy Szefler.

Przewodni głos podczas otwarcia, zabrała Edyta Stylo, inicjatorka „Radia Polonia Oslo", która nawiązała wpółpracę z rediem „Latin Amerika". Dziś dzięki uprzejmości redaktora naczelnego Hansa Dhala i jego pracowników, nasi rodacy mogą korzystać bezpłatnie nie tylko ze studia, ale również stawiać pierwsze kroki, ucząc się od najlepszych.

Przemowę wygłosił również Ambasador. Słowa wypowiedziane przez niego dodały sił i motywacji redakcji radia - mówią prezenterzy. Podkreślił on jak ważna jest praca społeczna ludzi, którzy robią to z głębi serca i bezinteresownie, gdyż wszyscy prezenterzy pracują na zasadzie wolontariatu.

Radio Polonia from Tomasz Szymkowski on Vimeo.

Przedstawienie zespołu redakcji przypadło Izabeli Polińskiej, jednej z naczelnych redaktorek radia. Przybliżyła ona 11 osób bez, których radio nie mogło by istnieć: Edyta Stylo, Izabela Polińska, Barbara Kluczewska, Anna Sańczyk, Tomasz Król, Katarzyna Woźniak, Daria Kasprzyk, Paweł Arczewski, Piotr Jaźwiński i Michał Wasążnik oraz technik muzyczny Paweł Poliński.

Każdy z prezenterów zajmuje się inną dziedziną, dostosowując audycje do posiadanej wiedzy oraz zainteresowań. Podczas audycji można usłyszeć takie programy jak: porady jak i gdzie załatwić formalności w Norwegi, wiadomości i ciekawostki z życia w Norwegi czy ze świata, programy kulturowe, historyczne, sportowe oraz bajki dla dzieci.

Po przemowach i tradycyjnym szampańskim toastem impreza w M3 nabrała rozpędu, a czas umilała polska muzyka. Do atrakcji wieczoru należał ponadto pokaz dwóch filmów krótkometrażowych Leiva Igora Devolda, filmowca polskiego pochodzenia. Pokazał on  m.in premierę filmu dokumentalnego pt. „Moj Norweski Dziadek" Film o dziadku Igora, który wlczył o Grenlandie dla Norwegii, jak również współpracował z nazistowskimi Niemiecami. Jest to jego osobista podróż z hukiem w przeszłości. Dziś jak mówi ,"im bardziej próboje zbliżyć się do dziadka, czuje, że jest coraz dalej".

Filmy Liev Igora Devolda zostały odbebrane z wielkim zainteresowaniem odbiorców, za co został nagrodzony gromkimi brawami. Po oficjalnej części, goście bawili się do późnych godzin nocnych.

Radio Polonia Oslo

wtorek 20.00-23.00

105,8 fm

www.radiolatinamerika.no

e - mail radiopoloniaoslo@gmail.com

Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram