Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Polacy w Norwegii

Inicjatywa, która zbliża ludzi: Gala Taneczna Love Dance Help [RELACJA]

Magda Berbeć

26 listopada 2016 07:00

Udostępnij
na Facebooku
Inicjatywa, która zbliża ludzi: Gala Taneczna Love Dance Help [RELACJA]

Drużyna Szlachetnej Paczki w Oslo Magdalena Domin

12 listopada w Oslo odbyła się Gala Taneczna Love Dance Help, z której dochód zostanie przekazany na rzecz akcji Szlachetna Paczka. Przeczytajcie, jak bawili się jej uczestnicy!
To już drugi rok z rzędu, kiedy organizacja non-profit Love Dance Help angażuje się w pomoc biednym rodzinom. W tym roku organizatorzy postanowili zorganizować kurs tańca towarzyskiego, którego zwieńczeniem była uroczysta gala – odbyła się 12 listopada w Oslo. Zebranie dzięki niej pieniądze trafią do najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących rodzin. W tym roku udało się zebrać prawie 80 tysięcy koron! O tym, jak przebiegło wydarzenie, opowiedziała nam jego organizatorka oraz uczestnicy.

„Chcemy zrobić więcej dla potrzebujących i dla polskiej kultury w Norwegii”

Magdalena Domin, założycielka Love Dance Help, o Gali Tanecznej opowiadała z wielkim wzruszeniem i dumą. W organizację wydarzenia zaangażowało się wiele osób, a efekty ich pracy zaskoczyły zarówno uczestników, jak i organizatorów:

- Chciałabym wymienić nazwiska wszystkich wolontariuszy, ale zajęłoby to pół artykułu, więc powiem tylko, że grupa naszych wielu przyjaciół wykonała niesamowicie ciężką i wspaniałą pracę, udało nam się gościć świetnego DJ-a z Polski. Mobilizacja była pełna, a efekty zniewalające!

Domin zaznacza, że Gala to dopiero początek, a Love Dance Help chce stale się rozwijać, aby wspierać rozwój kultury w Norwegii:

- Mobilizacja Love Dance Help, naszych instruktorów tańca również momentalnie się powiększa i chcemy iść dalej, chcemy zrobić więcej dla potrzebujących i dla polskiej kultury w Norwegii, która tym sposobem również może zjednoczyć się bardziej z norweską kulturą oraz tańcem, bo to nas wszystkich łączy.

Cudowni ludzie i świetna zabawa

O wielkim powodzeniu Gali Tanecznej Love Dance Help najlepiej świadczą wypowiedzi osób, które brały w niej udział. Tym, co zrobiło największe wrażenie na uczestnikach była ilość osób, które chcą pomagać i satysfakcja, jaką dają takie inicjatywy:

- Love Dance Help to cudowna inicjatywa która zbliża ludzi w Oslo! (…) Pełen profesjonalizm, świetna organizacja, cudowni ludzie i mnóstwo pozytywnej energii. Można jednocześnie pomagać i dobrze się przy tym bawić. Zdecydowałam się oddać vouchery na licytację, ponieważ nie ma nic piękniejszego niż robić to, co się kocha i jednocześnie pomagać innym. - mówi Aleksandra Sypek, darczyńca aukcji oraz gość gali.

Radosław Politański, wolontariusz Love Dance Help oraz kursant tańca towarzyskiego, wspomina, że kiedy rok temu wraz ze znajomymi zaangażował się w akcję Szlachetna Paczka, nie spodziewał się, że przyniesie aż tyle dobrego:

- Rok temu udało nam się pomóc 2 rodzinom. Spotkanie z nimi było niesamowicie pozytywnym przeżyciem, co też zmotywowało nas do jeszcze cięższej pracy w tym roku. Dzięki sponsorom oraz ludziom, którzy uczestniczyli w warsztatach oraz Gali udało się zebrać kwotę kilkakrotnie wyższą niż w zeszłym roku, co przełoży się na pomoc większej ilości rodzin.

Organizacja na 5+

Organizacja Gali Tanecznej Love Dance Help była trudnym i czasochłonnym przedsięwzięciem, jednak efekty spełniły oczekiwania wszystkich. Katarzyna Ramberg, właścicielka firmy Novum Consulting, która była jednym ze sponsorów wydarzenia była pod wielkim wrażenie organizacji:

- Od pierwszego spotkania z członkami zarządu stowarzyszenia, Dominikiem i Magdą, nie żałowaliśmy nigdy ani chwili, że włączyliśmy się w to przedsięwzięcie. Sama organizowałam wiele konferencji i imprez, i bardzo mi zaimponowało szczególnie przeprowadzenie Gali w Felix Konferansesenter 12. listopada. Cała impreza przebiegła w super atmosferze i organizacyjnie na piątkę z plusem.

Gala spodobała się także osobom, które tańcem zajmują się profesjonalnie. Gościem wydarzenia był m.in. Piotr Bartold, międzynarodowy juror tańców towarzyskich, członek World Dance Council oraz World Artistic Dance Federation:

- Jestem zafascynowany Love Dance Help, może dlatego, że szanuję i kocham ludzi, którzy kochają nieść pomoc tym najbardziej potrzebującym. (…) Będę zaszczycony mogąc wesprzeć Love Dance Help w przyszłości.

To nie koniec działań

Pomimo że Gala Taneczna Love Dance Help okazała się wielkim sukcesem i udało się dzięki niej zebrać aż 80 tysięcy koron, organizacja nie kończy na tym swoich działań. Na 3 grudnia zaplanowano wydarzenie dla najmłodszych – Mikołajki, podczas których dzieci czeka moc atrakcji, takich jak malowanie twarzy, a dochód z akcji również zostanie przeznaczony na akcję Szlachetna Paczka.

Środki na pomoc najbiedniejszym są również zbierane za pomocą aukcji internetowych, w które bardzo łatwo mogą zaangażować się wszystkie zainteresowane pomocą osoby oraz firmy.
Uczestniczy Gali Tanecznej Love Dance Help
Uczestniczy Gali Tanecznej Love Dance Help
Paweł Dronka
Paweł Dronka
Paweł Dronka
Paweł Dronka
Paweł Dronka
Świetna zabawa na parkiecie
Świetna zabawa na parkiecie
Paweł Dronka
Liczna frekwencja na Gali Tanecznej Love Dance Help
Liczna frekwencja na Gali Tanecznej Love Dance Help
Paweł Dronka
Paweł Dronka
Paweł Dronka
Paweł Dronka
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok