Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Ambasada: zarejestruj się w e-Wyborach Polacy w Norwegii
Redakcja 05 października 2015
13:38

Ambasada: zarejestruj się w e-Wyborach

Skomentuj


W niedzielę 25 października 2015 roku Polacy w Norwegii będą mogli oddać swój głos w wyborach do Sejmu i Senatu RP. Głosowanie odbędzie się w godzinach 7.00 – 21.00, informuje polska ambasada w Oslo.


Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Oslo podał już także informację o obwodach głosowania. Adresy obwodów w Oslo, Bergen, Stavanger, Trondheim i Tromsø znajdziecie tutaj.

Jeszcze tylko do środy można zgłosić konsulowi chęć głosowania korespondencyjnego za granicą. Taki zamiar powinien być zgłoszony przez wyborcę najpóźniej w 18. dniu przed dniem wyborów, a więc do 7 października 2015 roku. "Wyborca stale zamieszkały za granicą oraz wyborca stale zamieszkały w Polsce, a przebywający czasowo za granicą, w celu wzięcia udziału w głosowaniu powinien dokonać u właściwego konsula zgłoszenia w sprawie wpisania do spisu wyborców w obwodzie utworzonym za granicą", brzmi obwieszczenie. 

Zgłoszeń można dokonywać bezpośrednio w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Oslo, ale ambasada poleca szczególnie drogę elektroniczną. 

- Zgłoszeń do spisu wyborców można dokonać za pomocą elektronicznego systemu rejestracji e-Wybory - informuje wicekonsul Anna Kozłowska-Słupek - Jest to najdogodniejszy i najefektywniejszy sposób rejestracji, generujący dla wyborców elektroniczne potwierdzenie zgłoszenia do spisu wyborców - 

Ambasada będzie na bieżąco informować o przygotowaniach do wyborów. Śledźcie informacje pod tym linkiem.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas