20

Jeżeli ukończyłeś studia w Polsce i chcesz w Norwegii podjąć prace związaną ze swoim wykształceniem, pierwszym krokiem w tym kierunku powinna być notryfikacja dyplomu.

Często zdarza się norwescy pracodawcy odsyłają nas z kwitkiem ponieważ zwyczajnie nie rozumieją posiadanego przez nas dyplomu, a jeżeli nie rozumieją to nie wiedzą jakie kwalifikacje faktycznie posiadamy.

Powinniśmy więc udać się do Oslo gdzie mieści sie instytucja, która nosi nazwę NOKUT (Nasjonalt organ for kvalitet i utdanningen). Po złożeniu odpowiednich dokumentów nasz dyplom zostanie przetłumaczony - zostanie znaleziony norweski odpowiednik po czym otrzymamy dokument, który będzie przedstawiał posiadane wykształcenie oraz realne kompetencje w norweskim systemie edukacyjnym. Zaświadczenie to będzie odtąd naszym dyplomem, którym będziemy się posługiwać szukając pracy. Cały proces jest bezpłatny i trwa do kilku tygodni.

Warto skorzystać z wyżej wymienionego rozwiązania ponieważ posiadając dokument z państwowej norweskiej instytucji zwiększa nasze szanse w znalezieniu wymarzonej pracy.

Wszystkie informacje dotyczące sposobu aplikowania i warunków jakie trzeba spełnić znajdziesz na internetowej stronie www.nokut.no.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Saga80

06-03-2017 12:37

Witam, moje pytanie dotyczy studiów podyplomowych 1- rocznych. Czy istnieje ich norweski odpowiednik ? Jak są traktowane ? Tak się składa, że nie pracuję w zawodzie związanym z moimi studiami jednolitymi 5- letnimi, a ponad 12 lat w zawodzie "podyplomowym", nie chciałabym tracić tych kompetencji, chciałabym pracować w miarę możliwości w zawodzie, który wykonuję w PL

X Y

04-03-2015 09:24

Ostatnio mi NOKUT odeslal uznanie dyplomu.
Wyslalem im kopie:
-dyplom po polsku
-dyplom po angielsku
-suplement po polsku
-syplement po angielsku
-swiadectwo z ogolniaka
-paszport
-dowod
Wszystkie kopie zanioslem do NAV i oni podbili mi za zgodnosc z oryginalem kazda strone.
Bardzo szybko bo w ciagu 2 tygodni dostalem pismo z NOKUT z uznaniem mojego wyksztalcenia.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram