Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Ruszyła tradycyjna wyprzedaż książek. To raj dla miłośników literatury i łowców promocji Kultura
Maja Zych 12 lutego 2018
11:15

Ruszyła tradycyjna wyprzedaż książek. To raj dla miłośników literatury i łowców promocji

Skomentuj
Mammutsalg to idealna okazja dla fanów literatury, których na co dzień odstraszają norweskie ceny książek. pxhere.com / CC0 Public Domain
12 lutego rozpoczęła się największa wyprzedaż książek i ebooków w Norwegii – Mammutsalg. To coroczne wydarzenie, które dzięki wyjątkowo korzystnym cenom i szerokiemu asortymentowi od lat przyciąga wielu miłośników literatury. Tegoroczne Mammutsalg będzie trwać do 24 lutego, a w ofercie znalazło się ponad 1000 tytułów przecenionych nawet o 80 proc.
Wyprzedaż obowiązywać będzie w setkach księgarni w całym kraju, a także w niektórych sklepach internetowych.
Reklama

A wśród setek autorów… polska noblistka

Organizatorzy Mammutsalg zapewniają, że podczas tegorocznej edycji amatorzy książek mogą wybierać spośród ponad tysiąca przecenionych tytułów. Kupią taniej między innymi powieści, literaturę dziecięcą, kryminały, biografie i reportaże, a także ponad 270 ebooków i audiobooków. Do katalogu promocyjnych pozycji trafił nawet zbiór wierszy Wisławy Szymborskiej „Livet er den eneste måten” przetłumaczony na język norweski.

Ceny poszczególnych książek co prawda się różnią, jednak da się trafić na obniżki chociażby o 80 proc. Z wyprzedaży skorzystać można zarówno w stacjonarnych księgarniach, jak i w sklepach internetowych – niektóre z nich oferują także wysyłkę za granicę, w tym do Polski.

Ponad 130-letnia tradycja

Mammutsalg jest największą wyprzedażą książek w Norwegii, która stała się swego rodzaju tradycją – pierwszy raz wydarzenie zostało bowiem zorganizowane już w 1885 roku. To wspólna inicjatywa Norweskiego Związku Wydawców (Den norske Forleggerforening) oraz Norweskiego Związku Księgarzy (Den norske Bokhandlerforening), a jej celem jest stworzenie atrakcyjnej oferty książek w najkorzystniejszych cenach.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Rekordowa liczba rezygnacji z kart kredytowych w bankach w Norwegii

Rekordowa liczba rezygnacji z kart kredytowych w bankach w Norwegii

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas