Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Ponad 3 tysiące osób zaśpiewało na dachu Opery w Oslo. To może być rekord Guinessa Kultura
Paulina Cirocka 16 kwietnia 2018
13:14

Ponad 3 tysiące osób zaśpiewało na dachu Opery w Oslo. To może być rekord Guinessa

Skomentuj
Opera Narodowa będzie ubiegać się o wpis do Księgi Rekordów Guinessa pixabay.com / CC0 Public Domain
W sobotę 14 kwietnia Opera w Oslo obchodziła swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji na dachu budynku zebrało się dokładnie 3026 śpiewaków-amatorów, którzy wspólnie odśpiewali piosenkę „Slavekoret” z opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego.
Władze Opery liczą na to, że sobotnie wystąpienie znajdzie się  w Księdze Rekordów Guinessa. Póki co nie ma w niej kategorii „największy chór operowy”, dlatego też Opera musi przesłać stosowne dokumenty i sprawdzić, czy istnieje na świecie grupa, która również mogłaby podlegać pod tą kategorię.
Członkowie chóru zostali ustawieni według głosów, jakimi śpiewają. Najliczniejszą grupą byli sopraniści. Po „Slavekoret” nie zabrakło również tradycyjnego „Sto lat”.
Oprócz porannego śpiewania, po południu oraz wieczorem odbywały się tradycyjne występy operowe. Jednym z występujących tamtego wieczoru był Jens-Erik Aasbø, który przyznał, że występ chóru na dachu wprowadził wyjątkową atmosferę tego dnia.

Opera Narodowa mieści się w centrum Oslo, w dzielnicy Bjørvika. Zajmuje łączną powierzchnię 38,5 tys. metrów kwadratowych, na których mieści się 1750 miejsc. Koszt budowy wyniósł 4,4 mld koron. Oficjalne otwarcie miało miejsce 12 kwietnia 2008 roku.

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas