Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
„Polska level wyżej”: odkryj nieznany wymiar ojczyzny razem z nowym projektem Kultura
Iga Jaruszewska 25 stycznia 2018
08:00

„Polska level wyżej”: odkryj nieznany wymiar ojczyzny razem z nowym projektem

Skomentuj
W malowniczej Lanckoronie co roku odbywa się Festiwal Aniołów, o którym opowiada pierwszy odcinek w ramach projektu "Polska level wyżej". Fot. Fotolia/ wjarek/ royalty free
Fundacja Edukacji Polonijnej rusza z nowym projektem zatytułowanym „Polska level wyżej". Fundacja pragnie wzmocnić więzi Polaków za granicą z krajem ojczystym i zachęcić ich do częstszych odwiedzin. W ramach projektu powstają krótkie filmiki, które prezentują piękne, ale nieodkryte miejsca w Polsce.
Celem Fundacji Edukacji Polonijnej jest rozpowszechnianie polskiej edukacji wśród Polaków na całym świecie. Nowy projekt „Polska level wyżej” promuje historię i dziedzictwo Polski poprzez ukazanie jej mniej znanych skarbów w postaci serii krótkich filmików. Nagrania prezentują te miejsca, które oddalone są od głównych szlaków turystycznych, ale zachwycają niezwykłą historią czy architekturą. Fundacja chce pokazać Polskę mniej znaną, ale piękną i pełną tajemnic.
Reklama

Pierwszy odcinek już na YouTubie

Pierwszy odcinek w ramach nowego projektu dotyczy niezwykłej miejscowości, w której raz do roku można spotkać tłumy aniołów na ulicach. Chodzi o Lanckoronę, miasteczko oddalone o godzinę drogi od Krakowa. Coroczny Festiwal Aniołów pokazuje, że ta miejscowość gościła i ciągle gości ludzi o prawdziwie anielskich cechach, którzy zjeżdżają się z całej Polski, by wspólnie świętować.

Poniżej: pierwszy odcinek w ramach projektu „Polska level wyżej”, który opowiada o Festiwalu Aniołów w Lanckoronie. 
Polska Level Wyżej - Anioł w Miasteczku Kanał

Znasz wyjątkowe miejsce? Poleć je!

Organizatorzy projektu zachęcają do dzielenia się informacjami o ciekawych miejscach i wydarzeniach w Polsce, które nie są znane szerszemu gronu.

Swoje propozycje można przesyłać na ten adres mailowy: sekretariat@polonia.edu.pl

Na kanale projektu na YouTube będą pojawiać się kolejne filmiki pokazujące piękne i nieodkryte miejsca w Polsce. Może to właśnie polecone przez was miejscowości ukażą się w kolejnym odcinku projektu „Polska level wyżej”!
Fundacja Edukacji Polonijnej rusza z nowym projektem „Polska level wyżej
Fundacja Edukacji Polonijnej rusza z nowym projektem „Polska level wyżej Źródło: Fundacja Edukacji Polonijnej.
źródła: materiały prasowe Fundacji Edukacji Polonijnej, polonia.edu.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas