Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Jubileuszowe eliminacje do Eurowizji: tym razem finał poza Oslo Kultura
Monika Pianowska 16 listopada 2019
08:00

Jubileuszowe eliminacje do Eurowizji: tym razem finał poza Oslo

Skomentuj
W 2020 roku reprezentantów Eurowizji widzowie wyłonią po koncertach w hali Trondheim Spektrum. wikimedia.org/ fot. Stein Langørgen/ CC BY-SA 4.0
W przyszłym roku Norwegia już po raz 60 zorganizuje eliminacje do Eurowizji pod własnym szyldem Melodi Grand Prix. Artysta bądź zespół, który podczas kultowego już Konkursu Piosenki Eurowizji będzie reprezentował kraj fiordów w 2020, zostanie jednak wyłoniony w nieco innych okolicznościach niż dotychczas. Organizatorzy postanowili bowiem nie tylko rozciągnąć imprezę na sześć tygodni, ale i przenieść jej finał poza stolicę.
W H3 Arena w Oslo odbędzie się zatem pięć lokalnych półfinałów, natomiast telewidzowie wybiorą reprezentanta Norwegii tym razem w Trondheim Spektrum, potwierdziła telewizja NRK. Przez kolejne weekendy, zaczynając od 11 stycznia, fanów Eurowizji czeka seria występów, zwieńczonych wielkim finałem 15 lutego. Grande finale odbył się poza stolicą ostatnio 31 lat temu.
Zespół KEiiNO podczas finałowego występu na Eurowizji 2019.
Zespół KEiiNO podczas finałowego występu na Eurowizji 2019. fot. Martin Fjellanger, Eurovision Norway, EuroVisionary/ CC BY-SA 4.0

Kto powtórzy sukces Rybaka?

W ubiegłym roku podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Izraelu w imieniu Norwegii wystąpił zespół KEiiNO. Wykonany przez grupę utwór Spirit in the Sky, napisany w języku angielskim, ale zawierający także fragment po samsku i wykonywany tradycyjną techniką joik, przypadł do gustu widzom i jury. Norwegom co prawda nie udało się powtórzyć sukcesu Alexandra Rybaka z 2009 roku, ale ostatecznie zajęli szóste miejsce.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas