Komunikat prasowy

Zmiana statusu na mapie infekcji: kolejne regiony nordyckie oznaczone na czerwono

Monika Pianowska

04 grudnia 2020 10:27

Udostępnij
na Facebooku

Władze Norwegii zadecydowały o zmianie statusu kilku regionów Finlandii na mapie infekcji. wikimedia.org/ fot. Santeri Viinamäki/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Na podstawie cotygodniowej oceny sytuacji zakażeń koronawirusem przeprowadzonej przez Norweski Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) władze Norwegii zadecydowały o zmianie statusu kilku regionów Finlandii na mapie infekcji, poinformował rząd w komunikacie prasowym z 3 grudnia.
Żółty poziom epidemiczny zmieni się na czerwony w okręgach: Ostrobotnia Środkowa, Kainuu, Kanta-Häme, Sawonia Północna, Satakunta, Karelia Południowa i Ostrobotnia Południowa. W związku z tym wszyscy podróżni przybywający z tych obszarów do Norwegii od północy z 4 na 5 grudnia będą podlegać obowiązkowi poddania się 10-dniowej kwarantannie.
Dla pozostałej części regionu nordyckiego i UE / EOG / Schengen nie wprowadzono żadnych zmian. Ministerstwo Spraw Zagranicznych nadal odradza podróże, które nie są bezwzględnie konieczne, nawet do krajów o niższym wskaźniku zachorowań na covid.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram